سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 30 مرداد 1397  ::  08:07   

دستگیری 2 تن در ارتباط با حمله مسلحانه به سفارت آمریکا در آنکارا

سرویس ترکیه - در پی حمله مسلحانه به ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا نیروهای پلیس ترکیه طی عملیاتی با شناسایی خودروی عاملان این حمله مسلحانه 2 تن را در ارتباط با این حمله دستگیر کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی NTV، در پی حمله مسلحانه به ساختمان سفارت آمریکا در آنکارا، نیروهای پلیس ترکیه طی عملیاتی با شناسایی خودروی عاملان این حمله مسلحانه 2 تن به نام های احمد چلیکتن و عثمان گونداش را به همراه اسحله ای 9 میلیمتری که در این حمله مسلحانه از آن استفاده کرده بودند و خودروی مورد استفاده در این حمله دستگیر کرده اند.

بر اساس اخبار منتشر شده از استانداری آنکارا، متهمان دستگیر شده به جرم خود اعتراف کرده اند. احمد چلیکتن متولد 1979 یک مجرم فراری از زندان است که چند سال پیش به اتهام عدم پرداخت اقساط وام و اقدام به ضرب و شتم به زندان محکوم شده و از دست نیروهای پلیس فرار کرده بود. همچنین عثمان گونداش متولد 1980 یک مجرم باسابقه در زمینه مواد مخدر، سرقت خودرو، تهدید، زورگیری، ضرب و شتم و ... است. تحقیقات در خصوص عوامل پشت پرده این حمله ادامه داشته و این حمله به صورت همه جانبه در حال بررسی است.  وابستگی متهمان این حمله به جریان های مختلف در حال بررسی است.

در پی دستگیری عاملان این حمله مسلحانه، سفارت آمریکا طی بیانیه ای با تشکر از اقدام سریع نیروهای پلیس ترکیه در دستگیری عاملان حمله عنوان کرد: ما از حکومت ترکیه که فورا 2 تن از متهمان حمله مسلحانه به ساختمان سفارت آمریکا را دستگیر کرده تشکر می کنیم. از حمایت و امنیتی که حکومت ترکیه در ارتباط با ما صورت می دهد رضایت کامل داریم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا