انتشار:  چهارشنبه 7 شهریور 1397  ::  10:11   

نماینده سرپل ذهاب مطرح کرد؛

قانع نشدن نمایندگان از پاسخ رئیس‌جمهور به معنای ارجاع به قوه قضاییه نیست

سرویس ایران-نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: صرف قانع نشدن نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور به معنای ارجاع به قضاییه نیست لذا سوالات و نتایج رأی‌گیری برای تعیین نقض قانون باید در هیات رئیسه مطرح شود.

فرهاد تجری ، با یادآوری ماده 213 قانون آیین نامه داخلی در خصوص سوال از رئیس‌جمهور، گفت: اظهارنظرها مختلفی در رابطه به این موضوع مطرح است؛ برخی معتقدند سوالاتی که نمایندگان به آنها رأی منفی دادند باید مستقیم به قوه قضاییه ارجاع شود و برخی هم اذعان دارند که این گزارش نباید به صورت مستقیم به قوه قضاییه داده شود.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت سوالات و نتایج رأی‌گیری باید ارزیابی شود و نقض قانون یا استنکاف از قانون مشخص شود، در حال حاضر هم هیات رئیسه باید موضوع را بررسی کند.
وی افزود: در صورت تشخیص نقض قانون یا استنکاف مراحل بعدی طی می‌شود، علاوه بر این ساز و کار مناسب برای تعیین حد فاصل بین مجلس و قوه قضاییه جهت تشخیص وضعیت باید توسط هیات رئیسه یا کمیته‌ای از حقوقدان‌های مجلس تعریف شود.
به گزارش کُردپرس به نقل از خانه ملت،نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، گفت: برخی مشکلات ناشی از رفتارهای مدیریتی است لذا صرف قانع نشدن نمایندگان از پاسخ رئیس جمهور به معنای ارجاع به قضاییه نیست.