انتشار:  چهارشنبه 7 شهریور 1397  ::  17:01   

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد:

101 پروژه عمرانی و تسهیلاتی در استان افتتاح می شود

سرویس کرمانشاه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در یکسال گذشته و پروژه های در دست افتتاح را در نشست خبری با رسانه ها تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، خسرو شهبازی در این نشست بیان کرد: همزمان با هفته دولت 101 پروژه عمرانی و تسهیلاتی با اعتباری بالغ بر305میلیارد ریال و اشتغالزایی365 نفر در بخش کشاورزی استان کرمانشاه به بهره برداری می رسد که از این تعداد 80  پروژه عمرانی و 21  پروژه تسهیلاتی است.

وی افزود: 80 پروژه عمرانی با اعتباری بیش از90میلیارد ریال شامل 73 پروژه سیستم های نوین آبیاری تحت فشار در سطح 631 هکتار، طرح ماهیان سردآبی 600 هزار قطعه ای در شهرستان دالاهو، طرح غنی سازی جنگل در سطح 100 هکتار در شهرستانهای پاوه و روانسر، 5 هکتار جنگل جاده سلامت، جنگل کاری کریدور بیستون کرمانشاه و اجرای عملیات آبخیزداری در سطح 5607 هکتار می باشد.

شهبازی میزان اشتغالزایی 101 طرح قابل افتتاح را 365 نفر بیان کرد و گفت: در حوزه طرح های عمرانی 268 نفر و در طرح های تسهیلاتی 97 نفر مشغول به کار خواهند شد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پروژه های تسهیلاتی بخش کشاورزی قابل افتتاح را 21 پروژه با اعتبار بیش از 215 میلیارد ریال اعلام کرد و خاطرنشان کرد: 68میلیارد و 410 میلیون ریال از این اعتبار تسهیلات بانکی بوده که در اختیار متقاضیان قرار گرفته و  146 میلیارد و 690 میلیون ریال آورده کلی متقاضیان پروژه ها  می باشد.

وی خاطر نشان کرد: 21 پروژه های تسهیلاتی  شامل 9پروژه مربوط به بخش دامپروری با اشتغال 36نفر، 8 پروژه تولیدات گیاهی با اشتغال 26 نفر و 4 پروژه نیز در حوزه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی با اشتغال 35 نفر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: علاوه بر طرح های افتتاحی ذکر شده؛ در هفته دولت عملیات اجرایی 9 پروژه عمرانی و تسهیلاتی نیز در استان کرمانشاه آغاز می شود که 4 پروژه عمرانی و 5 پروژه تسهیلاتی است و برای 637 نفرنیز اشتغال ایجاد می کند

در ادامه این نشست یک ساعته، خبرنگاران و فعالان رسانه ای به همراه رئیس سازمان و جمعی از مدیران سازمان جهاد کشاورزی از بخش های مختلف باغات مدرن ورمنجه شهرستان کرمانشاه بازدید کردند .

شهبازی در حاشیه این بازدید با اشاره به مشخصات باغات مدرن ورمنجه افزود: این باغ مدرن در سطح ۱۳۰هکتار است که شامل ۳۵هکتار باغ سیب( ارقام گلدن دلیشز، رد دلیشز، گرانی اسمیت و ... )، 20 هکتار باغ انگور ( ارقام بی دانه قرمز، بی دانه سفید وروبی با سیستم داربستی) ،20 هکتار گردو پیوندی ( ارقام چندلر، پدرو و فرانکت)،  7 هکتار به ارقام کدویی و شیشه ای،۳هکتار گلابی ارقام بیروتی و ماسو، 35 هکتار بادام ارقام شاهرو،  5هکتار زردآلو ارقام  جهانگیری و عسگرآبادی و ۵ هکتار گلستان گل محمدی می باشد.

شهبازی افزود: عملیات احداث باغ از زمستان سال ۹۳شروع شده از سال ۹۴ میوه آن به بار نشسته و تمام سطح کاشت شده مجهز به سیستم آبیاری قطره ای است؛ همچنین باغات ورمنجه دارای یک استخر ذخیره آب ۱۰هزار متر مکعبی است.

وی با بیان اینکه زیر ساخت اولیه باغ توسط جهاد کشاورزی استان آماده و شرکت سروش امید پارسیان نسبت به سرمایه گذاری آن اقدام نمود افزود:  باغات ورمنجه زمینه اشتغال ۶۵نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده و انتظار می رود سالانه ۴۰۰۰تن محصول از این باغات تولید شود.

این نشست با ابتکار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه،  در محل یکی از باغات مدرن کرمانشاه برگزار شد.

 

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#جهادکشاورزی
#افتتاح پروژه
#خسرو شهبازی