انتشار:  یک‌شنبه 18 شهریور 1397  ::  12:57   

استاندار ایلام خبر داد؛

فروکش کردن التهابات بازار تا 2 ماه آینده

سرویس ایلام -  استاندار ایلام در جلسه هم اندیشی با اتحادیه های صنفی استان گفت: التهابات بازار ایران طبق پیش‌بینی‌ها تا 2 ماه آینده فروکش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی عنوان کرد: مردم ایران دارای آستانه تحمل بالایی هستند ولی در عین حال پیش بینی ها حاکی از این است که نهایتا تا دو ماه آینده بازار به آرامش خواهد رسید.

وی با بیان این که دشمنان در پی ضربه زدن به انقلاب و تجزیه کشور هستند عنوان کرد: دشمنان با فشار بر مردم به دنبال فروپاشی کشور هستند تا با تقسیم ایران به کشورهای کوچک، آن را تحت سیطره خود درآورند.

نماینده عالی دولت در ادامه بر نقش آفرینی بازاریان و اصناف در التهاب پیش آمده در بازار ارز تاکید کرد و گفت: قسمت اعظمی از مشکلات امروز ارز درپی جنگ روانی دشمن است و بایست هشیار بود به این موضوع دامن زده نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر استفاده از اصناف در بازدیدها و بازرسی ها گفت: ساز و کاری تعریف شود که در بازرسی ها، احتکار با انبارداری و بُنَک داری اشتباه گرفته نشود.

وی خطاب به بازاریان و اصناف با اعلام این مهم که شدیدا با برخورد با مردم مخالف هستم، تصریح نمود؛ بایست پای صحبت مردم و حتی آنکه غیر عمد حرکتی را مرتکب شده است نشست و با ارشاد و راهنمایی دلسوزانه آن را حل و فصل کرد.

استاندار ایلام، شیوه اعمال فشار صرف بر بازار را شیوه ای منسوخ شده دانست و گفت: در این شرایط حساس کشور بسیاری از مشکلات را می توان از طریق گفتگو حل کرد و بر این اساس مدیران حوزه بازار باید همواره با اصناف و بازاریان در ارتباط و گفتگو باشند.