سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  07:29   

شهرستان ملکشاهی ایلام توسط بنیاد علوی محرومیت‌زدایی می‌شود

سرویس ایلام -  عضو هیئت مدیره بنیاد علوی از آمادگی این بنیاد برای مشارکت در طرح های محرومیت زدایی شهرستان ملکشاهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، خداکرم جلالی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان به همراه مسئولان ذیربط در خصوص اجرای طرح توسعه پایدار در شهرستان ملکشاهی و مناطق روستایی استان با سلیمانی دشتکی استاندار ایلام دیدار و گفتگو کردند.

طرح توسعه ملکشاهی علاوه بر این که زیرساخت های توسعه ای را دنبال می کند در جهت اشتعالزایی نیز ورود جدی داشته به نحوی که با مشارکت دولت و بنیاد بصورت 50، 50 در جهت ایجاد کارآفرینی به دنبال شکوفایی ظرفیت های منطقه و خودکفایی مردم این دیار است.

همچنین در راستای سیاست های نظام و دولت تدبیر و امید برای محرومیت زدایی از نقاط مختلف کشور قرار است شهرستان ملکشاهی بعنوان یکی از محروم ترین نقاط استان ایلام بعنوان پایلوت مورد توجه ارگان های و نهادهای دولتی و غیر دولتی چون بنیاد مستضعفان قرار گیرد و با الگوبرداری از طرح توسعه پایدار شهرستان قلعه گنج کرمان این شهرستان نیز از محرومیت خارج گردد.

لازم به ذکر است که بنیاد مستضعفان پیش از این چند طرح بزرگ کشاورزی در این استان از جمله دامداری بزرگ 700 راسی در شهرستان ایوان و کشت مزارع بزرگ زیتون در اراضی مستعد و واگذاری اسناد به مردم در مناطق محروم چرداول نیز انجام داده است.

محرومیت‌زدایی چند بعدی از ملکشاهی

عضو هیئت مدیره بنیاد علوی در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: بنیاد علوی هم اکنون در سه بخش کشاورزی و دامداری، صنعت و معدن و خدمات تسهیلات پرداخت می‌کند که علاوه بر رفع محرومیت موجب ایجاد اشتغال و توانمندی افراد شود.

خداکرم جلالی ابراز امیدواری کرد این بنیاد بتواند در مناطق محروم استان ایلام همچون شهرستان ملکشاهی برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی فعالیت داشته باشد.

وی افزود: در گذشته تنها فقر تک‌ بعدی یعنی فقر درآمدی مدنظر بود، اما اکنون فقر چند بعدی شامل فرهنگی، اقتصادی، بهداشت، آموزش و ... مطرح است که این بنیاد به خوبی در همه زمینه ها به افراد محروم منطقه کمک می کند.

جلالی به آمادگی کامل این بنیاد مستضعفان برای اجرای طرح توسعه ای شهرستان ملکشاهی و مشارکت در آن تاکید کرد و افزود: آمادگی داریم برای کمک به توسعه این شهرستان مشارکت داشته باشیم.

آمادگی استانداری ایلام برای مشارکت جدی در توسعه ملکشاهی

استاندار ایلام نیز ضمن از خدمات بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در استان ایلام تقدیر کرد و گفت: شهرستان ملکشاهی از مناطق محروم استان است و این استانداری آمادگی کامل دارد در طرح توسعه ای بنیاد مستضعفان مشارکت جدی داشته باشد.

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: ملکشاهی ظرفیت های زیادی در حوزه های کشاورزی، خدمات، گردشگری دارد که می توان با سرمایه‌گذاری درست این ظرفیت ها را به فعلیت رساند.

وی، بر تجمیع منابع در این طرح تاکید کرد و افزود: باید علاوه بر هماهنگ کردن تمامی منابع از مشارکت مردم نیز در این طرح استفاده کرد تا شاهد هم افزایی بیشتر در اجرای این طرح راهبردی باشیم.

استاندار ایلام با اشاره به آهنگ توسعه استان ابراز امیدواری کرد که در صورت استفاده درست از ظرفیت ها و منابع موجود بتوان شاهد یک طرح توسعه ای بهتر از قلعه گنج کرمان بود.