سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  10:21   

دیده بان حقوق بشر:

اداره خودگردان کُردی در سوریه رقبای سیاسی کُرد را زندانی می کند

سرویس جهان- سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی، اداره خودگردان کردی در شمال سوریه تحت رهبری حزب کردی اتحاد دمکراتیک کرد سوریه یا YPG را متهم کرد اعضای احزاب رقیب این حزب به نام شورای میهنی کرد سوریه یا ENKS را زندانی کرده است.

 

به گزارش کردپرس، سازمان دیده بان حقوق بشر امروز در گزارشی حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه و اداره خودگردان شمال سوریه را متهم کرد اعضای احزاب عضو شورای میهنی کردسوریه را که رقیب سیاسی PYD محسوب می شوند، بازداشت و زندانی کرده است.

دیده بان حقوق بشر در ادامه گزارش اداره خودگردان کردی در شمال سوریه و PYD را متهم کرده است از سرنوشت برخی از اعضای کرد شورای میهنی که بازداشت شده اند خبری در دست نیست و این افراد ناپدید شده اند.

این سازمان در گزارش خود گفته است خانواده های زندانیان عضو شورای میهنی کرد سوریه که بازداشت شده اند، می گویند برخی از این افراد بدون محاکمه به زندان افکنده شده اند، برخی از داشتن وکیل محروم شده اند و برخی هم هنوز ناپدید هستند. جرم اکثر این افراد داشتن عقاید متفاوت با احزاب کرد حاکم در شمال سوریه بوده و اکثر آنها به دلیل وابستگی به جریان خاص سیاسی بازداشت شده اند.

لامه فاکح، معاون مدیر این سازمان در بخش خاورمیانه گفته است ظاهرا اداره خودگردان شمال سوریه رقبای خود را به زندان انداخته است. اقدام اداره خودگردان به نادیده گرفتن حقوق انسانی این افراد نشانه های یک حاکمیت سلطه گر را نمایان می کند.

دیده بان حقوق بشر اداره خودگردان شمال سوریه و نیروهای پلیس این منطقه به نام نیروهای آسایش را به محبوس کردن رقبای سیاسی و عدم قبول مسئولیت در قبال رعایت حقوق بازداشت شدگان متهم کرده است.

لامه فاکح می گوید از آن جایی که اداره خودگردان کردی در حال حاضر مسئولیت اداره این مناطق را در شمال سوریه بر عهده دارد، باید نسبت به رعایت حقوق زندانیان و دادن اطلاعات درباره آنها به خانواده هایشان احساس مسئولیت کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#اتحاد دموکراتیک سوریه
#pyd
#شورای میهنی کرد سوریه