سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  11:59   

از سر گیری سرمایه گذاری شرکت انگلیسی در میدان نفتی اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت انگلیسی گولف کی ستون اعلام کرد به دنبال کسب درآمدهای نفتی بیشتر از فروش نفت در اقلیم کردستان، قصد دارد سرمایه گذاری در میدان نفتی شیخان در اقلیم کردستان را از سر بگیرد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از رویترز، شرکت نفتی گولف کی ستون انگلیس که در اقلیم کردستان عراق فعالیت می کند امروز دوشنبه اعلام کرد با توجه به تولید نفت بیشتر در میدان شیخان و افزایش قیمت نفت، درآمدهای این شرکت رشد داشته است. بنابر این، این شرکت قصد دارد سرمایه گذاری در میدان نفتی شیخان را از سر بگیرد.

این شرکت قصد دارد تولید نفت را در میدان شیخان از حدود 34000 بشکه فعلی به روزانه 55000 بشکه برساند اما برای رسیدن به این مقصود به حدود 200 تا 230 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد.

شرکت انگلیسی اعلام کرده است  بین 160 تا 184 میلیون دلار از سرمایه مورد نظر را جهت افزایش تولید نفت در این میدان تامین می کند. دولت اقلیم کردستان عراق نیز یکی از سهامداران میدان نفتی شیخان است.

شرکت انگلیسی اعلام کرده است که سود خالص این شرکت در شش ماه گذشته 26.6 میلیون دلار بوده در حالی که در سال گذشته فقط 6 میلیون دلار از فعالیت در اقلیم کردستان سود داشته است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نفت
#کردها
#انگلیس
#کولف کی ستون