سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  12:00   

تشکیل 7 پرونده تخلف ارزی به ارزش 725 میلیارد ریال در آذربایجان‌غربی

سرویس آذربایجان‌غربی- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از تشکیل و ارجاع 7 موردپرونده تخلف ارزی به ارزش تقریبی 725 میلیارد ریال در استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، جعفر صادق اسکندری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: 14 نفر اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در استان شناسایی شدند که از این تعداد برای 7 مورد بررسی نهایی انجام گرفت و پرونده تخلف ارزی برای آنها تشکیل شد.

وی افزود: برابر لیست های ارسالی از بانک های استان در خصوص دریافت کنندگان ارز، کارشناسان معاونت نظارت و بازرسی بررسی های لازمه را برابر قانون به عمل آورده و تاکنون 7مورد پرونده با عنوان تخلف عدم اجرای تعهدات در قبال دریافت ارز تکمیل و جهت صدور حکم ورسیدگی نهایی پرونده ها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در مجموع تخلف7 شرکت دریافت کننده ارز دولتی به ارزش تقریبی بیش از 725 میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: رسانه ای کردن موضوع برخورد با سوء استفاده کنندگان از موقعیت کنونی فضای اقتصادی در صدا و سیما، وب سایت های خبری و نیز فضای مجازی افزایش همکاری های مردمی را به دنبال خواهد داشت.

اسکندری اظهار داشت: افزایش نظارت ها، تشکیل کمیته ویژه مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از جمله گامهای اساسی در برخورد با سودجویان، محتکران و تنظیم بازارکالاهای اساسی در این برهه از زمان خواهد بود .

وی  گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه روزی با شماره تلفن 124 نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها و استان تماس حاصل  کنند.