انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  13:43   

دست رد وزیر بهداشت به استخدام نیروهای حوزه بهداشت و سلامت آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص وضعیت نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان استان آذربایجان غربی  گفت: بابت کمبود نیرو، با توجه به تفویض اختیارات به دستگاه‌های دیگر، وزارت بهداشت نمی تواند نیروهای حوزه بهداشت و سلامت را استخدام کند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از طرح های بهداشتی و درمانی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در حال حاضر در بخش نیروی انسانی به خصوص نیروی انسانی متخصص با کمبود نیرو مواجه هستیم و امیدواریم مجوزهای لازم برای جذب نیرو را امسال اخذ کنیم.

وی تصریح کرد: استخدام نیروهای حوزه بهداشت و سلامت نیز از درآمدهای بیمارستان‌ است ضمن اینکه بیمه‌ها به عنوان بخش مهمی از هزینه‌های پرداختی به بیمارستان‌ها تاخیرهای زیادی داشته و شاهد ایجاد مشکلات زیادی در این حوزه بوده ایم.

وزیر بهداشت و درمان گفت: با توجه به تفویض اختیارات به دستگاه‌های دیگر، وزارت بهداشت نمی تواند نیروهای حوزه بهداشت و سلامت را استخدام کند.

در این خصوص در آیین افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مهاباد، محمودزاده نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به کمبود نیروی انسانی و کادر پزشکی در آینده گفت: تامین نیروی انسانی و کادر پزشکی از مشکلات آینده این شهرستان به شمار می رود و امیدواریم با موافقت وزارت بهداشت و راه اندازی دانشکده پزشکی و پرستاری این کمبود برطرف شود.

این در حالی است که در حاشیه بازید وزیر بهداشت و درمان و افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مهاباد، عده ایی از فارغ‌التحصیلان رادیولوژی مهاباد با حضور و در دست داشتن پوستر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست کردند تا نسبت به جذب و استخدام حداکثری نیروهای فارغ التحصیلان بیکار رادیولوژی در مهاباد برای اقدام کند.