انتشار:  دوشنبه 19 شهریور 1397  ::  18:44   

وزیر بهداشت در پیرانشهر:

بیمارستان جدید پیرانشهر برای بهره برداری نیاز به 20 میلیارد تومان دیگر دارد

سرویس آذربایجان غربی_ وزیر بهداشت و درمان کشور در حاشیه سفر به شهرستان پیرانشهر و بازدید از بیمارستان در حال ساخت این شهرستان گفت : ایمن بمیارستان برای اتمام ساخت خود نیاز به 20 میلیارد تومان دیگر دارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ دکتر یسد حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی کشور در جریان سفر به شهرستان پیرانشهر و بازدید از ساختمان بیمارستان جدید  و درحال ساخت این شهرستان که با حض.ور دکتر رسول خضری، نماینده شهرستان پیرانشهر و سردشت ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی عصر روز یکشنبه ( 18 ظهریورماه ) صورت گرفت بر تسریع در اتمام این پروژه مهم و حیاتی شهرستان پیرانشهر تأکید کرد.

وی در ادامه این بازدید گفت: بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پیرانشهر با توجه به ظرفیت های موجود امکان ارتقاء به 90 تخت خوابی را نیز دارد.

هاشمی با اشاره به این نکته که اتمام این بیمارستان جزء اولویت های مهم وزارت بهداشت می باشد اظهار داشت: ساختمان بیمارستان جدید پیرانشهر از نظر پیشرفت فزیکی دارای64 درصد پیشرفت فیزکی می باسد که تا کنون ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت آن شده است.

وی اضافه کرد: برای بهره برداری از آن ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است که با رایزنی های صورت گرفته بخشی از آن مصوب شده و مابقی نیز نیازمند بررسی های مسئولان ستادی وزارت بهداشت برای تخصیص اعتبار جدید است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور  در خاتمه تصریح کرد : با توجه به وسعت و گستردگی شهرستان پیرانشهر و همچپنین نیاز مردم منطقه به خدمات پزشکی و بهداشتی لازم است پس از بررسی های دقیق و انجام مطالعات کارشناسی درست نسبت به ارتقاء این بیمارستان از 64 به 90 تختخوابی اقدام شود.

عملیات اجرایی بیمارستان جدید شهرستان پیرانشهر بعنوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم پیرانشهر در زمینی با متراژ هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا از سال ۱۳۹۱ آغاز شده است، و هنوز به اتمام نرسیده است.