انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  09:51   

صلح و سازش 33 درصد از پرونده‌های حل اختلاف در ایلام

سرویس ایلام  - رییس کل دادگستری ایلام گفت: اعضای شوراهای حل اختلاف این استان 33 درصد از پرونده‌ها را در سال جاری به صلح و سازش رسانده اند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، محمد رزم در همایش طلایه داران تبلیغ که با حضور روحانیون اعزامی به استان برگزار شد، اعلام کرد: با تلاش شورای های حل و اختلاف از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 40 فقره قتل غیرعمدی منجر به رضایت شده که این امر بیانگر آثار مفید فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.

رییس کل دادگستری ایلام تصریح کرد: با توجه به قوانین جدید و رویکرد نظام و اهمیت مقوله صلح و سازش در جامعه حضور قضات استان در این زمینه امری مهم و ضروری است.

وی افزود: حل و فصل منازعات میان مردم به وسیله مراجع حاکمیت و نهادهای مرتبط همواره موجب ایجاد صلح و سازش شده و این امر مهم به گذشته برگشته و دارای سابقه ای طولانی است.

محمد رزم با بیان این که بیش از 33 درصد پرونده های شورای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است، یادآور شد: ورود ریش سفیدان و معتمدان به پرونده های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات، مانع دعوا و اختلاف در سطح جامعه نیز می شود.

او گفت: شوراهای حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می ‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

رزم ادامه داد: دادگستری کل استان در کنار ترویج فرهنگ صلح و سازش مجری تامین امنیت در جامعه است و این اقدام از بزرگترین دستاوردهای دستگاه قضایی در سطح استان و کشور بوده است.