انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  10:48   

نماینده پیرانشهر در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر:

وجود دانشگاه آزاد در مناطق محروم یک امتیاز بزرگ است

سرویس آذربایجان غربی_ نماینده پیرانشهر در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر گفت : وجود دانشگاه آزاد بعنوان یکی از مراکز مهم تولید علم در مناطق محروم یک امتیاز بزرگ است.

دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از واحد پیرانشهر که بهمراه فرماندار و بخشداران بخش های لاجان و مرکزی شهرستان پیرانشهر روز دوشنبه (19 شهریورماه) صورت گرفت ، در گفت و گو با خبرنگار کردپرس، طی سخنانی با اشاره به پیشرفتهای قابل قبول و موفقیت آمیز این واحد دانشگاهی در سالهای اخیر گفت: دانشگاه آزاد بعنوان یکی از مراکز مهم تولید علم و پیشرفت خصوصاً در مناطق محروم به تمام معنی یک امتیاز بزرگ است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد علاوه بر توسعه علم و دانش در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز منشأ خیر و برکت برای شهرستان شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: تلاش برای توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در ابعاد مختلف بویژه جذب رشته های جدید و همچنین تسهیل در نحوه پرداخت شهریه بصورت اقساط و اعمال تخفیفات ویژه در پرداخت شهریه به دانشجویان مشمول جزء اولویت های مهم کاری است که همه ما باید با تلاش های شبانه روزی در راستای تحقق آن گام برداریم.

دکتر محمد سلطانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر نیز با اشاره به هدف مهم دانشگاه آزاد اسلامی در بعد کیفیت بخشی به آموزش و پژوهش گفت : از جمله برنامه های آموزشی و علمی این واحد دانشگاهی در سطح شهرستان،  فراهم کردن امکانات و تجهیزات مورد نیز در رشته های مختلف و استفاده از مجرب ترین اساتید است، که خوشبختانه در این راه توانسته ایم گامهای ارزنده ای در توسعه و پیشرفت شهرستان خصوصاً در بهره گیری از  نیروهای علمی برداریم.

وی افزود: در حال حاضر در این واحد در سطح مقطع کاردانی و کارشناسی و کارشنایس ارشد بالغ بر 850 دانشجو مشغول به تحصیل می باشند.

سلطانی با اشاره به پذیرش بدون آزمون دانشجو برای نیمسال اول 98-97 در بیش از 30 رشته در این واحد دانشگاهی تصریح کرد : با رایزنی های صورت گرفته و مساعدت های مسئولان دبیرخانه هیأت امنای استانی با اعمال تخفیف شهریه در برخی از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته برای ورودی های مهر 97 موافقت شده است که این مهم می تواند در شرایط اقتصادی کنونی دریچه ای باشد برای بازگشت علاقمندان به تحصیل که در زمینه تأمین پرداخت شهریه دانشگاه با مشکلاتی مواجه بودند.

سید علی ترابی، فرماندار شهرستان پیرانشهر نیز در ادامه بازدید از امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر، ضمن تقدیر از فعالیت های برجسته مسئولان این واحد دانشگاهی در راستای توسعه واحد پیرانشهر در ابعاد مختلف، گفت : فعالیت های انجام شده در طی یکسال گذشته در ابعاد مختلف علمی و پژوهشی نشان از جایگاه بالای این واحد دانشگاهی در سطح شهرستان و استان دارد و بدون شک مردم شهرستان پیرانشهر لیاقت و شایستگی بیشتری نیز در این زمینه دارند.

ترابی در ادامه اظهار داشت: وجود دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان مرزی پیرانشهر نشان از همت والای مسئولان نظام و تلاش در راستای کاهش محرومیت در این مناطق دارد لذا جا دارد با تمام توان در راستای ارتقاء امکانات آموزشی و علمی و فرهنگی این واحد دانشگاهی گام برداریم تا در آینده به برکت وجود این واحد دانشگاهی شاهد تحولات وسیعی در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی در این شهرستان باشیم.