سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  11:30   

خبرگزاری اسپوتنیک:

در صورت آغاز موج پناهندگی از ادلب ترکیه مرزهای خود را بر روی پناهندگان باز نخواهد کرد

سرویس ترکیه - خبرگزاری اسپوتنیک در خبری با اشاره به تحولات اخیر در ادلب مدعی شده است: در صورت آغاز موج پناهندگی از ادلب ترکیه مرزهای خود را بر روی پناهندگان باز نخواهد کرد

به گزارش کردپرس، خبرگزاری اسپوتنیک در خبری با اشاره به تحولات اخیر در ادلب مدعی شده است: در صورت یک عملیات گسترده نظامی از سوی دولت مرکزی سوریه در ادلب ترکیه پناهندگانی ادلبی را که در اثر این عملیات ها اقدام به ترک ادلب خواهند کرد به درون ترکیه راه نخواهد داد.

بر اساس این ادعا ترکیه به منظور اسکان دادن پناهندگان احتمالی از ادلب در منطقه عملیاتی سپر فرات در حال آماده سازی شرایط اولیه است و در این چارچوب تیم های مدیریت بحران ترکیه و هلال احمر این کشور آماده سازی های خود در جرابلس، اعزاز و عفرین را آغاز کرده اند.

در این خبر آماده است: ترکیه یک محدوده ای را برای اسکان دادن 3.5 میلیون پناهنده احتمالی آماده می کند و قصد دارد بدون باز کردن مرزهای خود بر روی پناهندگان آنان را در داخل خود سرزمین های سوریه اسکان دهد. همچنین ترکیه در کنار این اقدامات در حال توسعه و گسترش کمپ آوارگان آتمه در نزدیکی ادلب است.

از طرف دیگر انتقال نیروهای نظامی و تجهیزات به مرزهای ریحانلی از سوی ارتش ترکیه همچنان ادامه داشته و یک کاروان نظامی دیگر از نیروهای مسلح ترکیه به منطقه مرزی ریحانلی منتقل شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه