سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  11:44   

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

شاخص سواد رسانه ایی در آذربایجان غربی پایین است

سرویس آذربایجان غربی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیئت همراه به منظور افتتاح پروژه های حوزه فاوای استان و رسیدگی به کمبودها و مشکلات این حوزه، امروز وارد آذربایجان غربی شد.

به گزارش کردپرس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اولین روز سفر خود به آذربایجان غربی، عصر دوشنبه با حضور در جلسه شورای ادرای شهرستان خوی گفت: دلیل عقب‌ماندگی استان آذربایجان غربی ازلحاظ شاخص ict پایین بودن سه شاخص توسعه فناوری ارتباطات از جمله آموزش و سواد است که در قیاس با سایر استان‌ها کمتر است.

وی افزود: با توجه به این مهم جمعیت روستایی استان نیز باید از آموزش‌ها و سواد کافی بهره‌مند شوند ضمن اینکه فناوری اطلاعات می‌تواند در سوادآموزی نقش داشته باشد.

جهرمی با شرکت در برنامه زنده تلویزیونی الدوز در مرکز صدا و سیمای استان اظهار داشت: روستاهای آذربایجان غربی تا پایان سال جاری به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه متصل می شود که علاوه بر توسعه اینترنت نسل های سوم و چهارم در روستاها، در ۱۷۰ روستای آذربایجان غربی نیز عملیات اجرایی توسعه اینترنت خانگی و تلفن ثابت انجام می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در سفر دو روزه به آذربایجان غربی، پنج طرح مهم با ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی سه پروژه دیگر نیز آغاز می شود.

وی ادامه داد: ۱۵۰ کیلومتر فیبر نوری بین شهری برای پایداری ارتباطات، ایجاد امکان ارتباطی برای ۶۱۵ روستای فاقد امکان ارتباطی به تلفن ثابت و اینترنت خانگی و توسعه خدمات بانکداری الکترونیکی پست بانک در ۵۶ روستا از جمله این طرح هاست.

جهرمی گفت: علاوه بر این، عملیات اجرایی ایجاد ارتباطات تلفن ثابت و اینترنت خانگی برای ۱۷۶ روستا، توسعه خدمات پهن باند موبایل برای ۶۰۰ روستا و نیز تکمیل پوشش جاده ای برای ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های کوهستانی فاقد پوشش با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریالی در این سفر آغاز می شود.

گفتنی است؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفری غیرمنتظره و بدون برنامه جهت بازدید از وضعیت حوزه های ارتباطات و مخابرات مهاباد امروز به این شهرستان سفر می کند.

در دومین روز سفر  نیز مقرر شده به شهرستان اشنویه و سپس به میاندوآب مراجعه کند و با حضور در جلسه شورای اداری استان در استانداری آذربایجان غربی و افتتاح پروژه های حوزه فناوری اطلاعات استان سفر وزیر خاتمه خواهد یافت.