سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  12:16   

آذربایجان غربی 11 هزار کلاس درس و 5 هزار کیلومتر راه روستایی نیاز دارد

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان با مشکل فرسودگی کلاس های درس و نبود راه روستایی مناسب مواجه است و برای رسیدن به استانداردهای لازم به 11 هزار کلاس درس و 5هزار کیلومتر راه روستایی نیاز دارد.

به گزارش کردپرس، محمدمهدی شهریاری   در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: از 11 هزار کلاس درس مورد نیاز استان، پنج هزار کلاس باید احداث و 6 هزار کلاس درس نیز تخریب و بازسازی شود.

وی افزود: علاوه بر آن بسیاری از روستاهای این استان از وضعیت دسترسی مناسبی برخوردار نیست و برای رسیدن به استانداردهای کشوری در این خصوص باید زمینه احداث پنج هزار کیلومتر راه روستایی به ویژه در مناطق محروم استان فراهم شود.

شهریاری ادامه داد: به علت وجود مشکل تردد در راه های روستایی آذربایجان غربی، روستاییان در زمان بارش باران و برف با محدودیت های جدی مواجه می شوند و اقدام سریع در این خصوص الزامی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به شاخص های نامناسب توسعه استان، بیان کرد: پایین بودن نرخ باسوادی به ویژه باسوادی زنان روستایی، بالا بودن نرخ بیکاری، پایین بودن سهم استان از تولید ناخالص ملی، پایین بودن سرانه تخت های بیمارستانی و درآمد از جمله مهمترین شاخص های نامناسب استان به شمار می رود.

ناصر حضرتی با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به آذربایجان غربی در حوزه اختصاص اعتبارات مناسب اضافه کرد: در حالی که بودجه عمرانی این استان در سال 1392 حدود 2 هزار و 500 میلیارد ریال بود، این رقم در سال 1396 نزدیک به 6 برابر شد و به بیش از 16 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

وی گفت: طبق ماده 112 برنامه ششم توسعه، اختصاص اعتبار ویژه برای جبران عقب ماندگی های استان تصریح شده ولی هنوز به اجرا درنیامده است.