سرویس کرمانشاه
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  14:39   

مديرعامل تاکسيراني کرمانشاه اعلام کرد:

تردد سرويس هاي غيرمجاز مدرسه ممنوع است

سرویس کرمانشاه - با نزديك شدن به فصل بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي جديد، طرح جلوگيري از فعاليت سرويس هاي غيرمجاز مدرسه در دستور کار سازمان تاکسيراني شهرداري کرمانشاه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر کرمانشاه، ساماندهي سرويس هاي مدارس با همكاري مشترك سازمان تاکسيراني، پليس راهور و آموزش و پرورش از ما هها قبل در سطح شهر کرمانشاه آغاز و جلسات متعددي در اين زمينه برگزار شده است تا همزمان با بازگشايي مدارس بتوان سرويس هاي مدارس را فعال كرده و از تردد خودروهاي فاقد مجوز جلوگيري نمود.

مديرعامل سازمان تاکسيراني کرمانشاه در مورد شرايط رانندگان سرويس هاي مدارس گفت: اين رانندگان بايد گواهي عدم اعتياد، گواهي عدم سوءپيشينه ، معاينه فني خودرو ، گواهينامه رانندگي معتبر و......نيز به همراه داشته باشند.

سجاد سلیمانی با تأکيد بر اينکه تنها سرويس هاي مدرسه داراي برچسب سرويس سال 97 ، مي توانند در زمينه جابجائي دانش آموزان فعاليت داشته باشند، تصريح کرد: پس از دريافت تأييديه ها و گواهي هاي خواسته شده، برچسب سرويس مدرسه بر روي شيشه خودرو نصب خواهد شد و راننده و خودروي مورد تأييد مي تواند در جابه جايي دانش آموزان فعاليت کند.

مديرعامل سازمان تاکسيراني کرمانشاه، از مديران مدارس و همچنين والدين خواست كه براي جابهجايي فرزندان خود از سرويسهاي معتبر و داراي برچسب استفاده كنند.

سليماني يادآورشد: سازمان تاکسيراني با همکاري اتحاديه تاکسيرانيهاي شهري کشور براي اولين بار سامانهاي راهاندازي کرده است، تا والدين بتوانند در صورت نياز با نصب اپليکيشن مربوطه ،سرويس و مسير حرکت رفت و برگشت آنرا از درب منزل تا مدرسه رصد نمايند که البته اين امر مستلزم ثبت اطلاعات والدين و دانش آموزان در سامانه سپند (سامانه پايش ناوگان دانش آموزي ) به نشاني irtusepand.irمي باشد.

وي با اشاره به اينکه اطلاعات تمام راننده ها در اين سامانه به صورت پرونده الکترونيک ثبت و در اختيار تاکسيراني قرار دارد، افزود: با ثبت اين اطلاعات ، سوء پيشينه راننده ، آزمايش عدم اعتياد ، معاينه فني خودروها و.....وارد سامانه مي شوند و امکان کنترل هم از لحاظ امنيت و ايمني و هم از نظر صلاحيت به صورت الکترونيک مهيا است.

مديرعامل سازمان تاکسيراني تصريح کرد: رانندگان در اين سامانه داراي پروفايل کاملي از اطلاعات شامل شماره تلفن، آدرس، عدم اعتياد و سوء پيشينه و... هستند.

به گفته سليماني آموزش و پرورش نيز صرفا شرکت هايي را به رسميت مي شناسد که مجوز سازمان تاکسيراني را دارند. بنابراين تاکسيراني به عنوان دبير کارگروه ماده 18وظيفه سطوح تشخيص صلاحيت و صدور مجوزها را برعهده دارد. 

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#تاکسیرانی
#سجاد سلیمانی
#سرویس غیرمجاز مدارس