انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  15:21   

روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه:

نوشتن جملات تهدید آمیز به خاطر پارک خودرو جرم است

سرویس کرمانشاه- در خصوص پارک خودروهای شخصی در خیابان ها و کوچه ها و در جنب منازل شخصی دیگران به اطلاع می رساند که وفق ماده 24 و 92 قانون مدنی تا زمانی که افراد با پارک در مقابل پارکینگ های منازل سد معبر نکرده و یا در جایی که توقف ممنوع اعلام شده است، توقف نکرده باشند می توانند نسبت به پارک خودرو خود در خیابان ها و کوچه های عمومی اقدام نمایند. البته قانون کوچه‌های بن‌بست را از این موضوع مستثنی نموده و فضای داخل کوچه‌های بن‌بست را متعلق به ساکنان آن کوچه می‌داند و کسی نباید نسبت به پارک خودرو در کوچه های بن بست مبادرت ورزد.

 

به گزارش خبرنگار کردپرس، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در پیامی که خطاب به سرپرست شهرداری کرمانشاه نوشته است، افزود: اما نکته ای که قابل توجه است اقدام بعضی از ساکنان منازل به نصب تابلو یا نوشته های تهدید آمیز به خسارت مالی (تهدید به پنچر کردن چرخ یا خالی کردن باد لاستیک) علیه دیگران است. با عنایت به ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی این کار، جرم محسوب می‌شود و افراد به صورت خودسرانه حق اقدام برای دفع و رفع تجاوز و نقض حقوق خود و نیز احقاق آن نخواهند داشت. به عبارت دیگر همان اندازه که افراد نباید در مقابل پارکینگ و مسیر عبور و مرور دیگران توقف نمایند، در مقابل فردی که راه رفت و آمد وی مسدود می گردد نیز نمی تواند خود راساً اقدام به رفع مانع نماید؛ حاصل آنکه افراد نمی توانند دیگران را تهدید به پنچر نمودن و مواردی از این قبیل نمایند در غیر اینصورت این عمل می تواند مصداقی از تهدید باشد.

بنابراین صاحبان منازل باید به محض رویت خودرویی که برخلاف قانون در محل عبور و مرور پارکینگ آنها توقف کرده و مانع رفت و آمد و باعث سد معبر شده، با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند. در نتیجه علاوه بر جریمه توسط پلیس، خودرو به پارکینگ پلیس منتقل شده و هزینه پارکینگ نیز به عهده صاحب خودروی متخلف است.

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#دادسرا
#پارک خودرو
#جملات تحدیدآمیز