سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  15:35   

شورای میهنی کردهای سوریه:

هویت کردی در عفرین هدف قرار گرفته است

سرویس سوریه - شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در بیانیه ای با اشاره به آخرین وضعیت عفرین و اقدامات ارتش آزاد سوریه در این شهر کردنشین عنوان کرده است: هویت کردی در عفرین هدف قرار گرفته است

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری کردستان24، شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در بیانیه ای با اشاره به آخرین وضعیت عفرین و اقدامات ارتش آزاد سوریه در این شهر کردنشین شمال سوریه عنوان کرده است: نقض حقوق بشر در عفرین و اقدامات برای تغییر بافت جمعیتی عفرین با تمام سرعت در حال پیگیری است. ترکیه به تمام نقض حقوق بشری که در عفرین صورت می گیرد سکوت اختیار کرده و در عفرین کشتارها، آدم ربایی ها، باج گیری، آتش زدن زمین های کشاورزی و غارت بدون این که از سرعت آن کاسته شود در حال پیگیری است. ترکیه در محافظت از شهروندان و محاکمه مجرمین در عفرین هیچ اقدامی صورت نداده است.

در این بیانیه آمده است: اقدامات برای تغییر دموگرافی عفرین و پاک کردن هویت کردی از عفرین در حال پیگیری است. نه تنها به بازگشت عفرینی ها اجازه داده نمی شود بلکه برای وادار کردن کردها به خروج از عفرین هر گونه فشاری را اعمال می کنند. مردم عفرین از عملیات های ادلب نیز بسیار نگران هستند. از این می ترسند که صدها هزار انسان از ادلب آورده و در عفرین اسکان داده شود. با این کار اقدامات برای تغییر دموگرافی منطقه عمیق تر خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین