سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  18:07   

پیشنهاد وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص ادلب:

عملیات ها را متوقف کرده و در پایان دادن به موجودیت گروه های تروریستی با هم اقدام کنیم

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است:پیشنهادمان این است: حملات ادلب متوقف شود. برای پایان دادن به موجودیت گروه های تروریستی در ادلب با یکدیگر همکاری و اقدام کنیم. 

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که در نشست وزاری خارجه ترکیه – لهستان – رومانی سخنرانی می کرد با اشاره به آخرین تحولات سوریه عنوان کرده است: مسئله سوریه همه را از نزدیک درگیر می کند. ما با کسانی که در خصوص سوریه همفکری داریم در حال همکاری هستیم. پیشنهادمان این است: حملات ادلب متوقف شود. برای پایان دادن به موجودیت گروه های تروریستی در ادلب با یکدیگر همکاری و اقدام کنیم.  

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: بهترین راه حل در سوریه یک راه حل سیاسی است. اکنون اگر در این راه پیشرفت قابل توجهی به دست نیاوریم دولت مرکزی سوریه و حامیان آن به راه حل نظامی باور خواهند داشت. ما برای این کار در سوچی و  آستانه تلاش بسیار زیادی انجام داده و به همین منظور در نشست تهران شرکت کردیم.

چاووش اوغلو خاطرنشان کرده است: ما به عنوان ترکیه آماده همکاری با تمام طرف های سوریه از جمله روسیه، ایران، آمریکا، فرانسه، انگلیس و ... هستیم. برای حل و فصل بحران سوریه و به اتمام رسیدن صلح آمیز وضعیت کنونی با تمام کشورها که در صدر آنان ایران و روسیه مطرح است مذاکرات دوجانبه و سه جانبه داریم. ما از تمامیت ارضی سوریه دفاع می کنیم ولی کشتن انسان های بی گناه راه حفظ تمامیت ارضی سوریه نیست.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه