انتشار:  سه‌شنبه 20 شهریور 1397  ::  19:47   

بازی کودکان یک روستا در میاندوآب را طعمه حریق ساخت

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: بازی کودکان با آتش و وزش باد، آتش سوزی گسترده ایی را در روستای گل سلیمان آباد میاندوآب شکل داد.

به گزارش کردپرس، داریوش لندنیان مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: پس از کسب اطلاع از طریق سامانه 125 از وقوع آتش سوزی در انباربزرگ علوفه (یونجه و گاه) در روستای گل سلیمان آباد ماموران تلاشگر ایستگاه شماره یک و دو سازمان آتش نشانی سریعاً به محل اعزام و با همکاری ماموران آتش نشانی شهرداری باروق و روستای گل سلیمان آباد نسبت به اطفاء حریق اقدام نمودند.

وی ادامه داد: کودکان روستا هنگام بازی با آتش در مجاور انبار کاه و یونجه باعث آتش سوزی شدند که شعله های آتش با وزش باد شدت گرفت و گسترده تر شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی  گفت: در این حادثه بیش از 5 هزار بسته یونجه و 45 تن کاه و 5 راس گاو 4 باب منزل و انبار علوفه دچار حریق شده و که طبق برآورد کارشناسان این اتش سوزی دست کم یک میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

لندنیان تصریح کرد: عامل آتش سوزی بی احتیاطی و روشن کردن آتش توسط بچه های روستا در کوچه مجاور بود و وزش باد نیز مزید بر علت باعث شد تا انبارهای کاه و یونجه دچار آتش سوزی شوند.