انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  00:11   

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام:

تاریخ دفاع مقدس ایلام را باید درست نوشت

سرویس ایلام  - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت استان، اظهار داشت: تاریخ دفاع مقدس را باید درست نوشت تا حقایق آن زمان برای نسل آینده بیان شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سرهنگ محمدرضا شرفبیانی گفت: استکبار در ادامه خباثت خود در مقابل انقلاب اسلامی ایران، پس از جنگ تحمیلی با انواع نیرو‌ها و ترفند‌ها، بحران‌های مختلفی را به وجود آورد

امروز در ادامه‌ی خباثت استکبار در مقابل انقلاب اسلامی شاهد هستیم که استکبار جهانی، این توطئه را به‌ جنگ اقتصادی علیه ملت سرفراز ایران اسلامی تبدیل کرده است.

وی تأکید کرد: گذر از این مقطع، نیاز به همدلی و همراهی مردم و مسئولین همانند دوران دفاع مقدس دارد.

وی گفت: در آن دوران در بعضی عملیات‌ها در یک سنگر، هم ارتشی وجود داشت، هم نیروی سپاه و هم نیروی بسیج مردمی و هم سنگرساز جهاد سازندگی. ما با این همدلی توانستیم آن دوران را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام تصریح کرد: امروزه پیشکسوتان دفاع مقدس برای نسل آینده، باید رشادت‌ها و خاطرات آن دوران را که در گنجینه سینه‌های‌شان دارند بیان کنند تا مرجعی برای نویسندگان و آیندگان این مرز و بوم باشد.

 

وی افزود: باید خاطرات را بیان کرد؛ زیرا بیان آن از تحریف نبرد حق علیه باطل جلوگیری می‌کند و تاریخ دفاع مقدس را باید درست نوشت تا حقایق آن زمان برای نسل آینده بیان شود.

به گزارش کردپرس، همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت استان ایلام با حضور کهنه سربازان، فرماندهان و پیشکسوتان استان ایلام در زمان جنگ برگزار شد.

سردار حسینی، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به در پیش بودن مراسم اربعین گفت: باید مواظب تحرکات دشمن در فضاهای رسانه ای و مجازی باشیم تا در آستانه اربعین جنگ و تفرقه و نفاق در بین فرق شیعه و سنی در کشورهای ایران و عراق شکل نگیرد چرا که استکبار از اتحاد دو ملت و دولت ایران و عراق به هراس افتاده است و سعی در از بین بردن این اتحاد دارد.