سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  08:21   

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه:

حمله به ادلب به روند سیاسی در سوریه ضربه خواهد زد

سرویس ترکیه - ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود بعد عنوان کرده است: حمله به ادلب بیش از همه به روند سیاسی که تاکنون ادامه داشته ضربه خواهد کرد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری SonDakika، ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود بعد از جلسه هیئت دولت در اظهاراتی با اشاره به موضوع ادلب عنوان کرده است: حمله به ادلب بیش از همه به روند سیاسی که تاکنون ادامه داشته ضربه خواهد کرد و سپس باعث از دست رفتن اعتماد خواهد شد. انتظار داریم همه طرف‌ ها و کشورهای درگیر طی روزهای آینده در چارچوب روندی سازنده همه محدودیت ‌ها نسبت به ادلب را برطرف و در مورد راه حل سیاسی توافق کنند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: یک عملیات نظامی در ادلب تنها یک فاجعه انسانی به بار نخواهد آورد بلکه موج پناهندگی که این عملیات ها در پی خود به همراه خواهد داشت باعث خلق توطئه های دیگری نیز خواهد شد. موج پناهندگی از ادلب حتی اروپا را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. افکار عمومی جهان، دولت ‌های غربی، آمریکا و کشورهای منطقه با همکاری و هماهنگی باید از حمله احتمالی به ادلب جلوگیری کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه