سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  08:55   

آمریکا همچنان از نیروهای کرد-عرب سوریه حمایت می کند

سرویس جهان- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور و همپیمانان در ائتلاف ضدداعش، همچنان از نیروهای دموکراتیک سوریه در جهت نابودی داعش حمایت خواهند کرد.

 

به گزارش کردپرس، هیذر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته در مصاحبه هفتگی با خبرنگاران، با اعلام این که نبرد نهایی نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ائتلاف ضدداعش در شرق سوریه آغاز شده است، گفت: آمریکا از این عملیات پشتیبانی می کند.

وی تاکید کرد آمریکا از نیروهای دموکراتیک سوریه شامل کردها و اعراب در شرق سوریه تا نابودی کامل داعش در این کشور حمایت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد نیروهای دموکراتیک سوریه ثابت کرده اند که نیروهای کارآمد و توانایی در مبارزه با داعش هستند. آمریکا مطمئن است که نیروهای دموکراتیک سوریه در مبارزه نهایی خود برای بیرون راندن داعش از مرزهای مشترک عراق- سوریه به موفقیت خواهند رسید.

ناوئرت گفت که کمپین مبارزه با داعش توانسته است 8 میلیون انسان را از یوغ حکومت داعش در عراق و سوریه رها کند و از سازماندهی، آموزش و بازپروری و عضوگیری مجدد آن جلوگیری کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: این وزارت خانه به همکاری با وزارت دفاع آمریکا و همپیمانان آن شامل نیروهای دموکراتیک سوریه در جهت شکست داعش کمک خواهد کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها
#نیروهای کرد سوریه