انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  09:20   

کردپرس گزارش می دهد:

آیا کردها به عملیات ادلب ملحق خواهند شد؟

سرویس سوریه – سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص مواضع کردها در عملیات ادلب می گوید: ما در راستای اهداف خود برای پایان دادن به ترور در سوریه آماده مبارزه هستیم.

روز گذشته خبرگزاری آناتولی ترکیه خبری با تیتر «توافق نظامی میان YPG با بشار اسد» منتشر کرد که در آن خبر عنوان می شود: «تقویت روابط نظامی میان گروه YPG و دولت بشار اسد در برابر نقشه راه ترکیه و آمریکا برای اخراج اعضای این گروه از منبج ادامه دارد و در همین راستا حدود 1300 نیروی YPG به منظور پشتیبانی از عملیات احتمالی دولت مرکزی سوریه علیه مخالفانش به حلب اعزام شدند» در این خبر آمده است: «این نیروها به همراه شبه ‌نظامیان وابسته به دولت مرکزی سوریه در عملیات احتمالی نیروهای دولت مرکزی سوریه در مناطق حیان، عندان، حریتان، عریمه، معاره الارتيق و داره عزه حومه غربی استان حلب که تحت کنترل مخالفان قرار دارد، شرکت خواهند کرد».

این خبر بار دیگر این سوال مهم را که هفته های پیش نیز بارها طرح شده بود بار دیگر به صدر اخبار منطقه تبدیل می کند که آیا نیروهای کرد شمال سوریه و ارتش دموکراتیک سوریه در عملیات های نظامی در ادلب حضور خواهند داشت یا نه؟!

این سوال که هفته ها قبل از آغاز عملیات ادلب بارها طرح شده بود اگرچه در ابتدا از سوی فرماندهان و مقامات سیاسی کرد سوریه با استقبال روبه رو می شد ولی بعد از آن که توافقات پشت پرده با دولت مرکزی سوریه بر سر این موضوع به نتیجه مثبت منتهی نشد کردها حضور خود در عملیات ادلب را کاملا رد کرده و عنوان کرده اند که در این عملیات ها حضور پیدا نخواهد کرد.

حال با خبری که خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه منتشر کرده است بار دیگر این موضوع طرح می شود که موضع کردها در عملیات ادلب چه خواهد بود. در همین راستا کینو کابریل سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه به این سوال پاسخ می دهد.

سخنان سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص عملیات ادلب به این شکل است: تا کنون هیچ درخواست رسمی از ما برای حضور در این عملیات ها صورت نگرفته است. در خصوص این که به این عملیات ها ملحق خواهیم شد یا نه تا کنون هیچ تصمیم روشنی اتخاذ نشده است. تا کنون هیچ مشارکتی در عملیات های صورت گرفته نداشتیم. تا کنون هیچ ارتباطی با دولت مرکزی در خصوص عملیات ها هم صورت نگرفته است. ما در راستای اهداف خود برای پایان دادن به ترور در سوریه آماده مبارزه هستیم.

سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه در واقع با این سخنان توپ را به میدان دولت مرکزی سوریه انداخته و چراغ سبز کردها برای حضور در این عملیات ها را روشن نگه داشته است.

خبرگزاری کردپرس/ سرویس سوریه/ محمد شریفی کرجان

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد