انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  13:22   

یادداشت؛

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد به ایلام و نمایندگانی که فرهنگ را نمی شناسند / رضا رستمی

سرویس ایلام  - عضو خانه مطبوعات استان ایلام و سردبیر هفته‌نامه مانشت، پیرامون سفر اخیر وزیر ارشاد به ایلام و عدم همراهی نمایندگان استان با وی، یادداشتی در اختیار کردپرس گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رضا رستمی، روزنامه‌نگار پیشکسوت ایلامی در یادداشت خود می‌نویسد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سفری دو روزه به استان ایلام داشتند. در این سفر ضمن برگزاری دیدارها و جلسات مکرر با اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان هم با وضعیت کنونی استان آشنا شدند و هم مزیت های فراوان موجود آن را به عینه مشاهده کردند و البته تفاهم نامه ای با اعتبار بسیار خوب هم با استانداری منعقد نمودند.

این سفر در کنار توفیقاتی که داشت اما باعث دلخور ی جدی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شد.

نمایندگان استان هیچکدام در این سفر نه تنها وزیر را همراهی نکردند که در هیچکدام از برنامه های ایشان نیز شرکت نکردند و این عدم شرکت سوالات جدی ای را از عملکرد و نوع نگاه نمایندگان را به دنبال داشت.

ظریفی می گفت احتمالا چون حوزه فرهنگ و هنر نان و آب چندانی نداشته نمایندگان حاضر نشده اند در این برنامه ها مشارکت داشته باشند.

هر چند ایشان به مزاح این جمله را گفته اند اما در دل همین شوخی می توان به خیلی از واقعیات موجود در رفتارهای نمایندگان پی برد.

جای سوال جدی دارد که بی اعتنایی آنان به بحث بسیار مهم فرهنگ و هنر استان و جامعه پرتلاش و اثرگذار آن چه بوده است؟ در حالی که آنان در تعطیلات دو هفته ای مجلس هم به سر می برند چگونه است که زحمت حضور را به خود نداده اند؟ و...

در این باره سخن برای گفتن زیاد است که در فرصتی دیگر (اما به زودی) حتماً با نمایندگان و مردم در میان خواهیم گذاشت.

نکته پایانی تقدیر فراوان از استاندار و معاون سیاسی ایشان است که طی دو روز تمام وقت خود را در اختیار وزیر و اصحاب فرهنگ گذاشتند اصحابی که اتفاقا ذهن و حافظه پویا و ماندگاری دارند.

بماند تا وقت دیگر...