انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  14:43   

کتابخانه های هرسین 3هزارو300 نفر عضو دارند

سرویس کرمانشاه - شهرستان هرسین با 6 کتابخانه که شامل پنج کتابخانه ثابت و 1 کتابخانه سیار می شود دارای66هزارو 600 جلد کتاب و3هزارو300 نفر عضو می باشد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، فرماندارهرسین در نشستی مشترک با  انجمن کتابخانه های عمومی و بانوان فعال در حوزه‌ی فرهنگی شهرستان هرسین، با بیان این مطلب، کمبود منابع مالی را به عنوان مهمترین مشکل حوزه کتاب و کتابخوانی هرسین یاد کرد.

امیر شاه آبادی در این نشست که به منظور بررسی راهکارهای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و چالش ها و آسیب‌های این حوزه برگزار شد، از گسترش شبکه های نوین ارتباطی و اطلاعاتی به عنوان مهمترین عامل آسیب فرهنگ کتابخوانی نام برد و اظهار کرد: شبکه های پیام رسان تعدادی زیادی از کاربران را به سمت پراکنده خوانی و سطحی نگری سوق داده است و این موضوع باعث کاهش شدید سرانه مطالعه در میان خانواده ها شده است.

وی گفت: در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم می بایست کودکان و نوجوانان در جایگاه ویژه ای قرار گیرند و متولیان فرهنگی باید به طور جدی و با استفاده از راه های ترغیبی و تشویقی نسل نو را که بخش زیادی از وقت خود را صرف فضای مجازی می کنند آگاه نمایند.

ایجاد تسهیلات رایگان به منظور دسترسی به کتابخانه های الکترونیکی، گسترش فعالیت کتابخانه سیار در پارک ها، روستاها و اماکن عمومی، توسعه مسابقات کتاب خوانی، تشکیل نمایشگاه آثارهنرمندان هرسینی در کتابخانه ها، توسعه کتابخانه های روستایی، معرفی مکان های بلا استفاده صد متر مربع به بالا جهت ساخت کتابخانه در روستاهای بالای یک هزارو500 نفر جمعیت به بخشداری های مرکزی و بیستون و واریز یک درصد سهم کتابخانه های عمومی توسط شهرداری ها از مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسات به آن پرداخته شد.

 

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#هرسین
#شاه آبادی
#کتابخانه