انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  20:52   

زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد تا هفته دیگر واگذار می شود

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از واگذاری زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد به این سازمان تا هفته دیگر خبر داد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار کردپرس در خصوص این خبر گفت: زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد در طول 3 سال گذشته دارای معارض بود و به صورت مسکونی به اشخاص واگذار شده بود. اما با شکایت از وزارت راه و شهرسازی در نهایت زمین بیمارستان باز پس گرفته شد و با حضور وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی بیمارستان تامین اجتماعی ۷ دی ماه کلنگ زنی شد.

وی افزود: پیشتر زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی بود اما تا چند روز دیگر به سازمان تامین اجتماعی واگذار می شود.

محمودزاده گفت: با بازدید کارشناسان در مراحل مختلف از زمین و تعیین قیمت کارشناسی مقرر شده تا 25 درصد به صورت نقد و مابقی طی اقساط 5 ساله توسط تامین اجتماعی به وزارت راه و شهرسازی پرداخت شود.

نماینده مهاباد تصریح کرد: تا کنون یک میلیارد و 600 میلیون تومان به عنوان (25 درصد) تامین اعتبار شده و به حساب راه و شهرسازی استان واریز شده است.

وی ادامه داد: این زمین دارای سند مشاع بود اما با پیگیرهای لازم زمین دارای سند تک برگ شد و تا 5 روز آینده به تامین اجتماعی تعلق خواهد گرفت.

محمودزاده گفت: جهت ساخت بیمارستان 96 تخت و خوابی سازمان تامین اجتماعی مهاباد تامین اعتبار در حدود 60 میلیارد تومان انجام گرفته است و سازمان نیز در نظر دارد بعد از انتقال سند به نام این سازمان عملیات اولیه نقشه برداری در محل را انجام دهد.

یادآوری می شود؛ علی ربیعی وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی ۷ دی ماه در مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی مهاباد گفته بود؛ این بیمارستان  با مساحت 15 هزار متر مربع و سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰ میلیارد تومان در دو مرحله احداث می شود که در مرحله نخست 69 تخت و در مرحله تکمیلی به 96 تخت خواهد رسید  و تا چهار سال آینده به بهره برداری می رسد .