سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  21:11   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 21/6/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز چهارشنبه 21 شهریور 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • سخنگوی رئیس جمهور ترکیه: حمله به ادلب به روند سیاسی در سوریه ضربه خواهد زد

ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود بعد از جلسه هیئت دولت در اظهاراتی با اشاره به موضوع ادلب عنوان کرده است: حمله به ادلب بیش از همه به روند سیاسی که تاکنون ادامه داشته ضربه خواهد کرد و سپس باعث از دست رفتن اعتماد خواهد شد.

  • عامل حمله تروریستی به شهر مرزی ریحانلی دستگیر و به ترکیه منتقل شد

یوسف نازیک، عامل حمله تروریستی شهر ریحانبی ترکیه که به کشته شدن 52 تن منفجر شده بود در یک عملیات سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) در لازقیه سوریه دستگیر و به ترکیه منتقل شده است.

  • اعلام حکومت نظامی گسترده در دیاربکر ترکیه

نیروهای مسلح ترکیه به منظور انجام یک عملیات نظامی در استان کردنشین ترکیه اقدام به اعلام حکومت نظامی در 57 روستا و 60 منطقه استان دیاربکر کرده است.

  • فریدون سینیرلی اوغلو، نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل: درخواست توقف کامل عملیات های نظامی به ادلب را داریم

فریدون سینیرلی اوغلو، نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد که با محوریت بررسی دستاوردهای نشست تهران و مسئله ادلب برگزار شده بود در اظهاراتی عنوان کرده است: درخواست ما از این جلسه و شورای امنیت سازمان ملل متحد توقف کامل تمام عملیات های نظامی در ادلب و ایجاد آتش بس است.

  • زلزله 5.2 ریشتری آنتالیا ترکیه را لرزاند

بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز ریاست مدیریت بحران ترکیه وابسته به وزارت کشور، زلزله ای به بزرگی 5.2 ریشتر صبح امروز ساعت 09:21 به وقت محلی ترکیه منطقه توریستی کوملوجا در آنتالیای ترکیه را لرزاند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه