سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 21 شهریور 1397  ::  22:01   

عزم جدی مسئولان برای احداث جاده مریوان سنندج

در سفر یک روزه برخی از مسئولان کشوری و استانی و همچنین مهندس شمعی نماینده معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری از پروژه احداث جاده مریوان – سنندج میزان بودجه و همچنین تسهیل  و تسریع در امر احداث ان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان در این سفر بر عزم جدی دولت و بیت رهبری برای اتمام این پروژه تاکیذ  و تصریح کرد : مهندس شمعی معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری در راستای تسریع در ساخت و احداث جاده مریوان به سنندج برای بازدید این پروژه و همچنین بازدید از تونل های موجود در این جاده به شهرستان مریوان سفری یک روزه داشتند که میزان بودجه مورد نیاز برای این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان گفت : هدف از این بازدید بررسی میزان پیشرفت فیزیکی حفر تونل های موجود در جاده سنندج به مریوان و همچنین بررسی میشزان پیشرفت ساخت این جاده است.

شهرام ملکی عنوان کرد : احداث این جاده نیازمند اعتبارات جدیدی است که در این بازدید میزان اعتبارات نیاز و نحوه تخصیص آن مورد بررسی قرار گرفت که به زودی در جلسه ای که به همین منظور در سنندج برگزار می شود مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

ملکی تصریح کرد : در سنندج جلسه ای برای ارزیابی میزان اعتبارات مورد نیاز برگزار می شود که در این جلسه بررسی می شود که چه میزان از اعتبارات مورد نیاز برای اتمام این پروژه از  اعتبارات رهبری و چه میزانی از آن نیز از اعتبارات دولتی باید صرف شود.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد : خوشبختانه این پروژه از سال 1395 تا اکنون از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است و امید است با اختصاص اعتبارات مورد نیاز به زودی اتمام این پروژه را شاهد باشیم و بتوانیم در پایان فصل تابستان سال آینده فعالیت های مربوط به تونل ها را به پایان برسانیم.

لازم به ذکر است که در این سفره یک روزه جاده مریوان – سنندج و همچنین جاده کنارگذر مریوان نیز بازدید به عمل امد و همچنین باید عنوان کرد که در این سفر یک روزه جدای از معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی همچون مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان، معاون وزیر راه و شهرسازی، مسئول شرکت ساخت و توسعه راه های کشور، برخی از پرسنل سازمان برنامه و بودجه تهران، معاونت عمران استانداری کردستان و هیئت همراهی از مسئولان استانی و شهرستانی در این بازدید حضور داشتند.