انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  10:39   

در کمتر از سه سال؛

«ماهی‌خوار حیله گر» اثر «مرتضی حاتمی» به چاپ هفتم رسید

سرویس ایلام -  «ماهی‌خوار حیله گر» کتابی بر مبنای بازآفرینی از حکایت‌های مرزبان نامه اثر «مرتضی حاتمی»، نویسنده و روزنامه نگار ادبی، در کمتر از سه سال به  چاپ هفتم رسید.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، چاپ نخست این اثر در سال ۱۳۹۴ توسط نشر «نارنج» در ۱۲۰۰ جلد و در ۱۲ صفحه منتشر شده بود و همین ناشر؛ کتاب یادشده را در نوبت هفتم برای مخاطبان کودک چاپ و منتشر کرده است.

حاتمی در گفت و گویی کوتاه به خبرنگار کردپرس گفت: انتخاب زبان ساده و روان و پرهیز از کلمات دیرفهم و مغلق، بهره گیری از تصویرگری زیبا و هنرمندانه بر اساس توجه به روان شناسی مخاطب و چاپ با کیفیت از عوامل مؤثر استقبال از کتاب ماهی‌خوار حیله گر است.

وی افزود: تولید و انتشار و توزیع کتاب کودک به عنوان کالایی فرهنگی و مصرفی از اهمیت خاصی برخوردار است.

حاتمی تأکید کرد: توجه به معیارهای مناسب جامعه‌ی هدف و رعایت عناصر و اسلوب مسلم بازآفرینی و بازنویسی و تالیف برای کودکان و نوجوانان می تواند در جذب مخاطب به کتاب و نیز میزان استقبال آنان از کتاب منجر شود.

نویسنده رمان «راز کوچه‌باغ هفت توت» عنوان کرد: میان استقبال مخاطبان از کتاب با محتوا و رعایت معیارهای مشخص و پذیرفته شده رابطه ای علّی وجود دارد.

نویسنده ی رمان نوجوان «فرار...فرار...» که به تازگی رونمایی شد، از انتشار ۳۵ عنوان کتاب تازه در قالب بازآفرینی، تالیف و ترجمه از سوی نشرهای: «تحول»، «آذین گستر»، «نارنج»، «فرهنگ مردم»، «مدرسه» و «زانکو» در ماه های آینده خبر داد.

از این نویسنده و بازآفرین و روزنامه نگار ادبی تا کنون بیش از ۴۵ عنوان کتاب در ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال چاپ و منتشر شده است.