سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  11:00   

درخواست اعلام وضعیت اضطراری در آلمان هنگام سفر رجب طیب اردوغان به این کشور

سرویس ترکیه - رئیس پلیس ایالات برلین در درخواستی از وزارت کشور آلمان خواسته است تا هنگام سفر اردوغان به آلمان در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دعوت فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان در تاریخ 28 و 29 سپتامبر به برلین سفر خواهد کرد. اردوغان در تاریخ 23 الی 27 سپتامبر به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده و بعد از آن نیز مستقیم به برلین خواهد رفت. پلیس ایالت برلین برای تامین امنیت سفر اردوغان به این شهر از اکنون اقدامات امنیتی را اتخاذ کرده است. سفر اردوغان به آلمان در حالی برگزار خواهد شد که پلیس آلمان برای تامین بالاترین حد امنیت در برلین اقدامات ویژه ای را اتخاذ کرده است.

به همین دلیل رئیس پلیس ایالات برلین در درخواستی از وزارت کشور آلمان خواسته است تا هنگام سفر اردوغان به آلمان در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کند. همچنین پلیس برلین درخواست انتقال نیروهای ویژه و پلیس فدرال از سایر ایالت ها به برلین شده است. بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده از پلیس آلمان 10 هزار نیروی پلیس مسئولیت تامین امنیت شهر هنگام سفر اردوغان به برلین را برعهده خواهند داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان