انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  11:20   

رییس شورای اسلامی استان ایلام گفت؛

نبود بخش شیمی‌درمانی از مشکلات اساسی استان ایلام

سرویس ایلام -  رییس شورای اسلامی استان ایلام گفت: نبود بخش شیمی‌درمانی یکی از مشکلات اساسی و غیرقابل توجیه استان ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، هادی صی‌هاشمی عنوان کرد: نبودبخش شیمی‌درمانی یکی از مشکلات اساسی و غیرقابل‌توجیه استان ایلام است که بیماران را دچار مشکل کرده و باید در دستور کار و پیگیری مسئولان قرار گیرد.

وی اظهارداشت: ایلام یکی از استان های غربی کشور است که به دلیل مشکلات فراوان از جمله عقب افتادگی ناشی از جنگ تحمیلی، محرومیت، بالابودن نرخ بیکاری، نبود صنایع بزرگ ومولد، نداشتن راه مناسب اعم از زمینی، ریلی و هوایی، وجود طرح های نیمه تمام، کمبود تجهیزات مهم درمانی، مهاجرت و غیره دردهایی به سینه دارد که با اعتبارات قطره چکانی نمی توان آلام دردهای آن را تسکین داد.

رییس شورای اسلامی استان ایلام گفت: این درحالی است که ایلام سرشار از منابع طبیعی خدادادی اعم از زمین های حاصلخیز کشاورزی، جاذبه های گردشگری و منابع نفتی و گازی است. به گونه ای که از نظر ذخائر نفت و گاز سومین استان کشور است 11درصد منابع گازی کشور را در اختیار دارد.

او ادامه داد: مهاجرت، بیکاری، شکاف درآمدی شهر و روستا، نبود سرمایه‌گذاری منجر به اشتغال از دیگرمشکلات اساسی اقتصادی استان ایلام است که باید با ارائه راهکارهای منطقی برای رفع این مشکلات با استفاده ازافراد باتجربه زمینه شکوفایی استان را در زمینه های مختلف بخصوص بخش صنعت وگردشگری فراهم کنند.

هادی صی هاشمی با بیان اینکه ایلام به دلیل عدم توجه نسبت به استان های دیگر کشور از لحاظ بنیه اقتصادی ضعیف‌تر است افزود: این در حالی است که منابع و امکانات بالقوه توسعه اقتصادی آن به نسبت، بیشتر از استان های دیگر است، تاثیر فقر اقتصادی به صورت کمبود درآمد، بیکاری، مهاجرت و سایر مسایل اجتماعی به خوبی پیدا است.

به گفته وی؛ باید مسئولان کشوری برای برون رفت این دیار مرزی داشته های استان را مد نظر داشته باشند تا بتوانند اقتصاد استان را در زمینه های مختلف شکوفا کنند.

رئیس شورای اسلامی استان ایلام یکی دیگراز مشکلات استان را ریزگرد عنوان کرد و بیان کرد: ریزگردها در هوای استان ایلام باعث مشکلات تنفسی برای مردم منطقه شده است و همین امر باعث شده هزینه های زیادی بر دوش مردم تحمیل شود. در این میان می طلبد دولت با جدیت بیشتری وارد عمل شده و به داد مردم استان ایلام برسد.

صی هاشمی تصریح کرد: از گفتار درمانی خسته شده‌ایم و اگر مشکل ریزگردها حل نشود در آینده نزدیک این چالش به سایر استان‌ها نیز سرایت خواهد کرد و به عنوان بزرگ‌ترین بحران کشورتبدیل خواهد شد. 

وی افزود: از دولت خواستاریم جهت جلوگیری از سرایت این مشکل به سایر استان‌ها، اعتباراتی برای آن در نظر بگیرند.