سرویس کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  12:41   

استاندار كرمانشاه:

با سخنرانی شغل ایجاد نمی شود

سرویس کرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: براي حل مشكل بيكاري نياز به سرمايه گذاري، توليد ثروت، برداشتن موانع بر سرراه سرمايه گذاري و تلاش براي بهبود فضاي كسب و كار داريم.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین معارفه هدایت حاتمی به عنوان معاون اقتصادی  و توسعه منابع استانداری افزود: در شرايط حاضر تلاش براي حركت در جهت حل مشكلات بيكاري، توسعه فضاي كارآفريني و بهبود فضاي كسب و كار و همچنين تسريع در اجراي پروژه هاي عمراني مهمترين راهبردها و اولويت هاي كاري در استان است.

استاندار كرمانشاه با اشاره به مشكل بيكاري در استان گفت: شغل امكان دارد با سخنراني از بين برود اما با سخنراني شغل ايجاد نمي شود لذا براي حل مشكل بيكاري نياز به سرمايه گذاري، توليد ثروت، برداشتن موانع بر سرراه سرمايه گذاري و تلاش براي بهبود فضاي كسب و كار داريم.

رئيس شوراي اداري استان بيان کرد: بزرگترين موانع بر سرراه سرمايه گذاري در بدنه و مجموعه ساختار اداري وجود دارد كه اين ساختار مانع از جذب سرمايه گذاري مي شود  و سرمايه گذار هم در جايي سرمايه گذاري مي كند كه اشتغال و فضاي كسب و كار در آن مناسب باشد.

وي تصريح كرد: اگر استان كرمانشاه داراي نرخ بالاي بيكاري و عدم فضاي كسب و كار مي باشد لذا كمتر سرمايه گذاري حاضر به ايجاد سرمايه گذاري در استان مي شود اما ما در يك سال گذشته تلاش خود را براي تغيير ساختار اداري براي جذب سرمايه گذاري بكار گرفته ايم و از مديران خواسته ايم كه با جديت و پيگيري به دنبال ارتقاي بهبود فضاي كسب و كار در استان باشند.

بازوند خاطرنشان کرد: بايد با گفتمان مشكل فضاي كسب و كار را در استان حل كنيم و در همين راستا در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتي و ستاد تسهيل قصد داريم كه اين نوع گفتمان را گسترش دهيم تا روند جذب سرمايه گذاري در استان به يك فرهنگ تبديل شود و مديران هم بايد اين نوع رفتار را به زيرمجموعه هاي خود گسترش دهند.

در تغييرات مديران به دنبال ارتقاي توانمندي هستيم

استاندار كرمانشاه همچنين با بيان اينكه در انتصابات به دنبال ارتقاي توانمندي مديران هستيم، گفت: ما به دنبال مديران رسيك پذير و توانمند هستيم و در تغيير مديران تلاش داريم كه چنين مديري براي استان انتخاب شود.

مقام عالي استان بيان داشت: در بحث انتصاب مديران به دنبال ايجاد شكاف و اختلاف با ديگر مسئولين نيستيم زيرا اعتقاد داريم كه ضرر اختلاف بين مسئولين به مردم مي رسد.

وي در پايان با معرفي هدايت حاتمي به عنوان معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري از تلاش هاي رضا رحيمي معاون سابق اين حوزه تقدير كرد.