سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  12:45   

هدیه ویژه امیر قطر به رجب طیب اردوغان؛ یک بوئینگ فوق لوکس 8-747

سرویس ترکیه - الثانی شیخ قطر در اقدامی یک هواپیمای فوق لوکس بوئینگ 8-747 متعلق به امارت قطر را به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هدیه کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، الثانی شیخ قطر در اقدامی یک هواپیمای فوق لوکس بوئینگ 8-747 متعلق به امارت قطر را به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هدیه کرده است.

این هواپیما که از سوی شرکت بوئینگ به طور ویژه تولید شده است برای اولین بار در سال 2012 رونمایی شده و به عنوان هواپیمای "بسیار ویژه" (Very VIP) شناخته شده بود که در طراحی و ساخت آن استانداردهای بسیار بالای و ویژه ای در نظر گرفته شده بود.

این هواپیما در سال 2015 به قطر منتقل و به امیر قطر تحویل داده شده بود. این هواپیما که با طراحی بسیار منحصر به فردی ساخته شده است به جای حمل 400 مسافر که نرمال این بوئینگ ها می باشد به 76 نفر کاهش پیدا کرده است. این هواپیمای ویژه دارای اتاق جلسات، اتاق خواب و اتاق های نشیمن منحصر به فردی است که تا کنون 436 ساعت پرواز داشته است.

بعد از آن که رجب طیب اردوغان به این هواپیما علاقه نشان داده و برخی بنگاه های معاملاتی درخواست خریدا این هواپیما به مبلغ 400 میلیون دلار را کرده بودند؛ امیر قطر در اقدامی آن را به اردوغان هدیه کرده است.

 

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان