انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  15:41   

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار به جاده جدید مریوان_سنندج

سرویس کردستان _ مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در اتمام پروژه جاده جدید مریوان – سنندج خبر داد.

شهرام ملکی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن ابراز این خبر اظهار کرد : روز گذشته مهندس شمعی معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری و هیئت همراه وی از تهران و همچنین هیئتی از استان کردستان از پروژه احداث جاده جدید مریوان – سنندج بازدید به عمل امد که در این بازدید این هيت ضمن ابراز رضايت از كيفيت و ميزان پيشرفت چشمگير پروژه و نحوه مديريت پروژه و بنا بر ضرورت و امكان به بهره برداري رساندن پروژه در تابستان ٩٨ مقرر اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان به این امر مهم اختصاص یافت.

ملکی عنوان کرد : در راستای تسریع در ساخت این جاده در جلسه روز گذشته که با حضور مهندس شمعی معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد مقرر گردید که توسط دفتر رهبري ٥٠٠ ميليارد ريال و توسط سازمان برنامه و بودجه نیز ٥٠٠ ميليارد ريال در سال مالي ٩٧ تامين اعتبار گردد.

وی تصریح کرد : اختصاص این اعتبار از سوی دفتر رهبری و سازمان برنامه و بودجه در راستای تسریع و سرعت بخشیدن به میزان پیشرفت این پروزه است و این به نوعی موفقیت دولت و مسئولان استانی و شهرستانی به شمار می آید و  اين موفقيت حاصل كار مشترك همه اركان و ذينفعان پروژه از پيمانكار و مشاور و نيروهاي كارگري و مهندسي ، مسولين محلي  و استاني و كشوري و مطالبات به حق مردم مريوان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استتان کردستان با عنوان این نکته که تنها 262 متر از حفاری تونل باغان باقی مانده است عنوان کرد : با همکاری و همراهی استاندار استان کردستان و تلاش های بی وقفه فرماندار و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان امید است که در کمترین زمان ممکنه این محور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهرام ملکی با عنوان این نکته که در مجموع 160 میلیارد تومان برای اتمام این پروزه هزینه خواهد شد اظهار کرد : میزان اعتبارات لازمه برای تسریع در امر احداث این پروژه در سال 97 مبلغ 100 میلیارد تومان است که 50 میلیارد آن از محل شفر مقام معظم رهبری و 50 میلیارد مابقی آن نیز از اعتبارات ملی تامین گردد و همچنین مقرر گردید که مبلغ 60 میلیارد تومان نیز در لایحه بودجه سال 98 برای اتمام این پروژه اختصاص یابد.

لازم به ذکر است که در بازدید روز گذشته مسئولان کشوری و استانی از جاده کنار گذر مریوان نیز بازدید به عمل امد و همچنین مقرر گردید که احداث جاده کنارگذر مریوان به اداره راه و شهرسازی شهرستان مریوان واگذار شد که دلیل آن نیز ناتوانی شهرداری این شهر در امر احداث این جاده اعلام شده است.

لازم به ذکر است که در سفر روز گذشته مسئولان کشوری و استانی به شهرستان مریوان و بازدید از این محور جدای از معاونت امور ویژه مقام معظم رهبری معاون وزير راه و شهرسازي، مديريت بخش راه هاي شركت ساخت و كارشناس راه سازمان برنامه و بودجه كشور و همچنين معاون عمراني استانداري و ريس سازمان برنامه و بودجه استان، فرماندار و امام جمعه شهرستان مريوان نیز حضور داشتند.