سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 22 شهریور 1397  ::  21:50   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 22/6/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 22 شهریور 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • هشدار سازمان ملل متحد به ترکیه: ترکیه دست به نقض حقوق بین المللی در عفرین زده است

سازمان ملل متحد در آخرین گزاش خود در خصوص جرایم جنگی در سوریه ضمن هشدار به ترکیه در خصوص عفرین عنوان کرده است: حملات هوایی و زمینی که در عملیات عفرین از سوی ترکیه صورت گرفته است مورد ارزیابی قرار گرفت. در عفرین بیمارستان اصلی شهر، بازار و خانه های شهروندان عفرینی مورد هدف قرار گرفته است. نیروهای هوایی ارتش ترکیه در عملیاتی که از تاریخ 20 ژانویه 2018 در عفرین آغاز کرده اند؛ حملاتی را انجام داده اند که تدابیر لازم قبل از عملیات ها اندیشیده نشده و منجر به نقض حقوق بین المللی شده است.

  • سخنگوی حزب خوب: در برنامه های حزب خوب برای انتخابات شهرداری ها ائتلاف مطرح نیست

بوغرا کاوونچی، معاون و سخنگوی حزب خوب ترکیه در واکنش به سخنان روز گذشته رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در خصوص همکاری احزاب در انتخابات شهرداری ها گفت: در برنامه هایمان در حال حاضر اقدام برای یک ائتلاف وجود ندارد.

  • ترافیک دیپلماسی ترکیه با موضوع ادلب: تماس تلفنی وزیر امور خارجه ترکیه با وزاری امور خارجه فرانسه – آلمان – آمریکا

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه  دیشب ابتدا با ژان ایو لو دریان وزیر خارجه فرانسه تماس تلفنی داشته و در پی آن نیز با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان و بعد از آن نیز با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با محوریت ادلب تلفنی گفتگو کرده است.

  • درخواست اعلام وضعیت اضطراری در آلمان هنگام سفر رجب طیب اردوغان به این کشور

رئیس پلیس ایالات برلین در درخواستی از وزارت کشور آلمان خواسته است تا هنگام سفر اردوغان به آلمان در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کند.

  • اردوغان رسماً امضا کرد: تمام توافقات و قراردادهایی که با ارز خارجی بسته شده است در عرض 1 ماه به پول ملی ترکیه تبدیل خواهد شد

طرح "تبدیل تمام توافق هایی که با ارز خارجی صورت گرفته است به پول ملی ترکیه یعنی لیر" با امضای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در روزنامه رسمی چاپ شد.

  • هدیه ویژه امیر قطر به رجب طیب اردوغان؛ یک بوئینگ فوق لوکس 8-747

الثانی شیخ قطر در اقدامی یک هواپیمای فوق لوکس بوئینگ 8-747 متعلق به امارت قطر را به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هدیه کرده است. این هواپیما که از سوی شرکت بوئینگ به طور ویژه تولید شده است برای اولین بار در سال 2012 رونمایی شده و به عنوان هواپیمای "بسیار ویژه" (Very VIP) شناخته شده بود که در طراحی و ساخت آن استانداردهای بسیار بالای و ویژه ای در نظر گرفته شده بود.

  • تدارم ارسال کاوران های نظامی به مرزهای سوریه و داخل ادلب توسط ارتش ترکیه

کاوران نظامی جدید حامل تانک و توپ های جنگی صبح امروز به منطقه مرزی ریحانلی در مرزهای سوریه – ترکیه رسیده و در مرزهای مجاور با استان ادلب سوریه مستقر شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه