سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 23 شهریور  ::  00:25   

حاشیه هایی که برای سفر استاندار به سقز درست کردند؛

کلنگ زنی پروژه ای که هنوز نقشه نهایی و مجوز آن صادر نشده است

سرویس کردستان- در سفر  استاندار کردستان و هیات همراه به سقز پروژه ای توسط اداره کل ورزش و جوانان آنهم با آب و تاب فراوان برای کلنگ زنی معرفی شد که حالا مشخص شده آن طرح فاقد مجوز و موافقت نهایی بوده است.

به گزارش کردپرس؛ در این سفر کلنگ احداث سالن بدنسازی در مجموعه ورزشی تربیت بدنی سقز (جنب استخر کاوه) با حضور مسئولان و جمعی از معتمدین بر زمین زده شد و قرار بود عملیات ساخت آن بلافاصله شروع شود که فعلاً بعلت بوروکراسی اداری زمینگیر شده است.

معرفی طرح توسط مدیرکل ورزش استان

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این مراسم گفته بود: احداث سالن بدنسازی دومین پروژه ایی است که به بخش خصوصی در سقز واگذار شده است.

حامد جولائی افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی ماده 27 با مشخصات زمین به مساحت 400 متر و زیر بنا 800 متر مربع در 2 طبقه و برآورد هزینه احداث و تجهیز 10 میلیارد ریال در مدت زمان 12 ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرده: این طرح با امکانات و وسایل پیشرفته بدنسازی تجهیز خواهد شد که در نوع خود در استان کردستان بی نظیر خواهد بود.

عدم موافقت با نقشه نهایی و صدور مجوز ساخت

حال براساس اخبار موثقی که به خبرنگار ما رسیده، هنوز با نقشه نهایی ساخت این مجموعه در اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان موافقت نشده و مجوز نهایی آن صادر نشده است.

پیگیری های انجام شده حاکیست نقشه اولیه، طرح توجیهی و پیشنهاد اولیه طرح سالن بدنسازی جنب استخر کاوه، حدود یک سال و نیم قبل توسط سرمایه گذار آماده شده که کارشناسان فنی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان ایراداتی را به آن وارد دانسته، اما پس از چند بار اصلاح نقشه ها و پیگیری های مکرر مسئولان شهرستانی و سرمایه گذار هنوز با نقشه موفقت نهایی نشده تا مجوز ساخت آن صادر شود.

سوالات متعدد در مورد کلنگ زنی و تحلیل رفتن اعتماد عمومی

حال سوالات مکرری در این رابطه مطرح می شود اینکه چرا باید بوروکراسی اداری به گونه ای باشد که یک نقشه پس از یک سال و نیم هنوز تایید نشده و سرمایه گذار باید سرگردان باشد؟ مدیرکل ورزش استان و مجموعه وی با علم و آگاهی به این مساله و عدم تایید نهایی نقشه و صادر نشدن مجوز، چرا در کلنگ زنی آن عجله کرده اند؟ آیا استاندار کردستان بعنوان بالاترین مقام استان در صورت آگاهی از این وضعیت، آن را کلنگ زنی می نمود؟

به نظر می رسد اینگونه اقدامات و تصمیمات بدون طی مراحل کامل اداری و اجرایی موجب لطمه به اعتماد افکار عمومی می شود، لذا لازمست مدیران بجای تعجیل در کلنگ زنی یا افتتاح پروژه ها برای کسب رضایت مقطعی مقامات مافوق، به فکر تهسیل گری در کار مردم و سرمایه گذاران باشند که قطعاً نتایج مطلوب تری را بدنبال خواهد داشت.