سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  08:44   

نامه سرگشاده وزیر امور خارجه ترکیه در نیویورک تایمز:

برای واشنگتن زمان آن رسیده است که متفق اصلی خود در منطقه را انتخاب کند

سرویس ترکیه - وزیر امور خارجه ترکیه نامه ای سر گشاده  که در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به چاپ رسانده عنوان می کند: برای واشنگتن دیگر زمان آن فرا رسیده است که در منطقه تصمیم بگیرد که متفق اصلی اش چه کسانی است.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نامه ای سر گشاده  که در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به چاپ رسانده با شکایت از کردهای سوریه از دولت آمریکا درخواست کرده است تا از نیروهای کرد سوریه حمایت نکنند. وزیر امور خارجه ترکیه در این مقاله با اشاره به نزدیکی کردهای سوریه به دولت مرکزی و بشار اسد از آمریکا درخواست کرده است تا آمریکا را از حمایت هایی که از نیروهای کرد سوریه انجام می دهد باز دارد.

چاووش اوغلو ضمن تاکید بر این مسئله که نیروهای YPG و ارتش دموکراتیک سوریه به هیچ عنوان دوست آمریکا نیستند؛ ترکیه را به عنوان دوست اصلی آمریکا معرفی کرده و تاکید کرده است: برای واشنگتن دیگر زمان آن فرا رسیده است که در منطقه تصمیم بگیرد که متفق اصلی اش چه کسانی است.

در این نامه آمده است: متفق های بشار اسد از سوی آمریکا مورد حمایت قرار می گیرد. گروه YPG که مورد حمایت های تسلیحاتی و مالی آمریکا هست در این اواخر توافقاتی با دولت مرکزی سوریه انجام داده است. بخشی از این توافق که در ماه جولای به دست آمده است حمایت نیروهای کرد سوریه از بشار اسد در باز پس گیری ادلب است. YPG در واقع شاخه سوری گروهی است که بیش از 30 سال است در ترکیه عملیات های تروریستی انجام می دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#کردها
#سوریه عراق