انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  09:05   

وزیر دفاع ترکیه:

هرگونه حمله نظامی به ادلب منطقه را به یک فاجعه خواهد کشاند

سرویس ترکیه - حلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های نظامی در ادلب عنوان کرده است: انجام یک عملیات نظامی در ادلب منطقه را به یک فاجعه خواهد کشاند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، حلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به عملیات های نظامی در ادلب عنوان کرده است: انجام یک عملیات نظامی در ادلب منطقه ای را که ذاتا خود درگیر مشکلات زیادی است به یک فاجعه خواهد کشاند. ادلب در آستانه یک بحران جدید قرار گرفته است. ما با روسیه و ایران و تمامی متفق های خود به منظور ایجاد صلح و ثبات در سوریه و جلوگیری از تراژدی های انسانی همکاری می کنیم. برخی کشورها می گویند در صورت استفاده از سلاح های شیمیایی واکنش نشان خواهیم داد این در حالیست که تنها سلاح های شیمیایی نیستند که باعث مرگ و میر می شوند انسان ها با سلاح های معمول جنگی نیز با خطر مرگ روبه رو هستند. تنها با بمباران منطقه به کشته شدن و پناهندگی دامن زده نخواهد شد بلکه باعث رادیکال تر شدن انسان ها نیز خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: ترکیه همزمان با چندین تهدید مختلف در حال مبارزه است. از یک طرف درحالی که با گروه های تروریستی همچون فتح الله گولن، PKK/PYD/YPG و داعش مبارزه می کند از طرف دیگر نیز میزبان بیش از 3 میلیون پناهنده سوری است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه