سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  11:29   

وزیر کشور ترکیه:

نزدیک به 80 درصد از قاچاق مواد مخدر در اروپا را PKK انجام می دهد

سرویس ترکیه- سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به قاچاق مواد مخدر توسط PKK عنوان کرده است: PKK نه تنها در ترکیه بلکه از سال 1990 تا کنون نزدیک به 80 درصد قاچاق مواد مخدر در اروپا را نیز انجام می دهد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به قاچاق مواد مخدر توسط PKK عنوان کرده است: PKK نه تنها در ترکیه بلکه از سال 1990 تا کنون نزدیک به 80 درصد قاچاق مواد مخدر در اروپا را نیز انجام می دهد. همانگونه که از شرق به غرب روند قاچاق مواد مخدر سنتی وجود دارد از شرق به غرب نیز مواد مخدر صنعتی قاچاق می شود. ما مجبور به مبارزه با این روند هستیم. PKK پولی را که از تجارت مواد مخدر به دست می آورد را به عنوان تامین مالی عملیات های تروریستی خود در ترکیه مورد استفاده قرار می دهد. علیه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تدابیر بسیار جدی در نظر گرفته ایم.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: اگر هدف PKK از فعالیت در منطقه دریای سیاه را تنها اهداف تروریستی در نظر بگیریم به خطا رفته ایم. PKK در نظر دارد تا فعالیت های قاچاق خود را به سمت دریای سیاه کشانده و یک زیر ساخت هایی برای کنترل راه های قاچاق به وجود آورد. در واقع تلاش می کنند تا به این وسیله منابع مالی را که در مبارزه با ترکیه از دست داده اند به این ترتیب بار دیگر به دست آورده و بازسازی کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک