سرویس ترکیه
انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  13:18   

رئیس حزب حرکت ملی ترکیه:

برای این که HDP در انتخابات شهرداری موفق نباشد اقدام تاریخی انجام می دهیم

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه عنوان کرده است: برای این که شهرداری هایی که برای آنان قیم تعیین شده است یک بار دیگر به کنترل حزب دموکراتیک خلق ها درنیاید اقدام تاریخی انجام می دهیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه سوزچی، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه عنوان کرده است: 31 مارس 2019 آخرین شانس ترکیه برای رسیدن به آرامش جمعی و پایان دادن به مطالبات آنتی دموکراسی و برهم زدن اهداف و آرزوهای این کشور است. انتخابات شهرداری های مژده دهنده 2023 خواهد بود. ما آماده هستیم تا در این انتخابات نیز با روح ائتلاف جمهور حضور پیدا کنیم. ما برای اداره و مدیریت شهرهای مانند استانبول، آنکارا، ازمیر و تمام کلانشهرهای ترکیه با روح سیستم ریاست جمهوری امیدوار بوده و تلاش می کنیم. برای این که شهرداری هایی که برای آنان قیم تعیین شده است یک بار دیگر به کنترل حزب دموکراتیک خلق ها درنیاید اقدام تاریخی انجام می دهیم. مسئله، مسئله ترکیه است، مسئله بقا است. مسئله امنیت کشور و آرامش ملت است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: اگر ائتلاف ذلت آماده باشد؛ ائتلاف جمهور خیلی وقت است که آماده است. حزب جمهوری خواه خلق ترکیه تاوان ائتلاف با PKK را بسیار سنگین پس خواهد داد. حزب حرکت ملی ترکیه در این انتخابات نیز به مانند دوره های قبل با قبول مسئولیت قدم برخواهد داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها