سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  16:30   

دیدار برهم صالح و کوسرت رسول باهدف توافق سیاسی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار میان رهبر حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت با معاون دبیر کل حزب اتحادیه میهنی کردستان، طرفین بر ضرورت تلاش برای حل مشکلات اقلیم کردستان در چارچوب توافقی سیاسی همه جانبه تأکید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، امروز جمعه 23 شهریور/14 سپتامبر، در شهر سلیمانیه دیداری میان برهم صالح رهبر حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت با کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل حزب اتحادیه میهنی کردستان برگزار شد.

در بیانیه پایانی این نشست آمده که برهم صالح و کوسرت رسول تأکید کرده اند برای حل مشکلات اقلیم کردستان و معضلاتی که شهروندان اقلیم با آن مواجه هستند، در چارچوب توافق سیاسی همه جانبه تلاش کنند.

همچنین تلاش برای ایجاد اتحاد داخلی میان احزاب و جریان های اقلیم کردستان با همکاری همه احزاب به عنوان بخشی دیگر از توافق میان برهم صالح و کوسرت رسول عنوان شده و طرفین اعلام کرده اند که این نشست ها ادامه می یابد.

این در حالی است که برهم صالح که سال های طولانی به عنوان معاون دوم جلال طالبانی یکی از رهبران اصلی و تاثیرگذار این حزب به شمار می رفت در سال 2017 از این حزب جدا شده و حزب هم‌پیمانی را تأسیس کرده و اقدام به انتقاد شدید از سیاست ها عملکرد اتحادیه میهنی و حزب دمکرات به عنوان احزاب حاکم اقلیم کردستان کرد.