سرویس عراق
انتشار:  جمعه 23 شهریور 1397  ::  17:38   

 تمرکز گفتگوهای داخلی اتحادیه میهنی بر نامزدی برهم صالح برای ریاست جمهوری عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو اتحادیه میهنی کردستان(یکیتی) امروز (جمعه) از گفتگوهای گسترده در داخل این اتحادیه درخصوص  نامزدی فؤاد معصوم و برهم صالح برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق خبر داد و گفت: این گفتگوها بر نامزدی برهم صالح برای تصدی این منصب متمرکز شده است.

به گزارش کردپرس، شوان داوودی در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه»  با بیان اینکه منصب ریاست جمهوری عراق متعلق به اتحادیه میهنی است، گفت:  اکنون در داخل اتحادیه میهنی کردستان گفتگوهای گسترده ای برای نامزدی چند شخصیت از جمله فؤاد معصوم و برهم صالح  برای تصدی این منصب جریان دارد.

داوودی ضمن اشاره به اینکه هیچ گونه شرطی برای انتخاب رئیس جمهوری عراق از سوی احزاب برنده انتخابات پارلمانی اخیر وجود ندارد، افزود: نام شخصیت هایی از جمله فؤاد معصوم، محمد صابر، ملا بختيار  و برهم صالح برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق مطرح شده است، اما گفتگوها اکنون بر نامزدی برهم صالح برای این منصب متمرکز شده و کمیته ای برای گفتگو با او در این خصوص و تصمیگیری برای بازگشت دوباره برهم صالح به اتحادیه میهنی تشکیل شده است.

وی  تاکید کرد که مسئله انتخاب رئیس جمهوری عراق سه روز پس از انتخاب رئیس مجلس نمایندگان در نشست فردا(شنبه) نهایی خواهد شد.