انتشار:  دوشنبه 26 شهریور 1397  ::  09:44   

واکنش کُردها به برگزاری انتخابات شوراهای شهر سوریه

سرویس جهان- به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات کرد سوریه مانع از برگزاری انتخابات شوراهای شهر در مناطق تحت کنترل خود شده و گفته اند باید سیستم فدرالی در شوریه اجرا شود.

 

به گزارش کردپرس، روز گذشته اولین انتخابات شوراهای شهر پس از ناآرامی ها در سوریه از سال 2011 تاکنون برگزار شد. این انتخابات در مناطق تحت کنترل دولت مرکزی برگزار شده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات کرد سوریه ضمن ممانعت از برگزاری انتخابات شوراهای شهر در مناطق تحت کنترل خود، بر تغییر سیستم سیاسی و حکمرانی در این کشور تاکید کرده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت مقامات کرد سوریه گفته اند آنها خواهان برقراری سیستم فدرالی در تمام کشور هستند و از دولت مرکزی سوریه می خواهند به سیستم سیاسی مورد دلخواه کردها که فدرالی و خودمختاری است احترام بگذارد.

سایت خبری میدل ایست آی نیز نوشت: مقامات کرد از برگزاری انتخابات شوراهای شهر در مناطق تحت کنترل خود جلوگیری کرده اند.

ابراهیم ابراهیم، سخنگوی اداره خودگردان شمال سوریه که تحت رهبری کردهاست، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است دولت سوریه می خواهد ما همچنان تحت کنترل و حاکمیت حکومت فعلی و حزب حاکم باشیم.

مقامات کرد گفته اند آنها از دولت مرکزی می خواهند ضمن تایید سیستم خودمختاری در سوریه، به حقوق اقلیت ها در این کشور احترام بگذارد.

اما یکی از کاندیداهای انتخاابت شوراهای شهر در سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است شورای دموکراتیک سوریه که مسئول برنامه ریزی برای اداره مستقل مناطق تحت کنترل کردهاست، وابسته به عوامل خارجی است و با توجه به وابستگی آن به آمریکا، اهداف خاصی را دنبال می کند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#دمشق انتخابات
#خودمختاری