انتشار:  سه‌شنبه 27 شهریور 1397  ::  15:34   

وزیر امور خارجه ترکیه:

نیاز به اعزام تجهیزات و نیروهای بیشتری به ادلب است

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به توافقات به وجود آمده میان ترکیه و روسیه درخصوص ادلب عنوان کرده است: نیاز به اعزام تجهیزات و نیروهای بیشتری به ادلب است

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به توافقات به وجود آمده میان ترکیه و روسیه درخصوص ادلب در دیدار روز گذشته اردوغان – پوتین در سوچی عنوان کرده است: بر اساس توافقات به وجود آمده، مرزهای کنونی در ادلب محافظت خواهد شد و منطقه از سلاح های سنگین پاکسازی خواهد شد. همچنین سلاح های سنگین نیز از منطقه عاری از سلاح خارج خواهد شد. برای جلوگیری از حمله و همچنین عدم ورود دولت مرکزی به ادلب روسیه تدابیر لازم را اتخاذ کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که ترکیه 12 نقطه نظامی در ادلب خواهد داشت تصریح کرده است: در شرایط موجود نیاز به اعزام نیرو و تجهیزات بیشتری به ادلب است. منطقه عاری از سلاح در ادلب از تروریست ها پاکسازی خواهد شد. مردم و گروه های مخالف سوری در جای خود خواهد ماند. آتش بس به وجود خواهد آمد. همچنین تا آخر سال جاری اتوبان های مهم تجاری در سوریه که برای ترانزیت تجاری مهم هستند از جمله M4 و M5 نیز باز خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه