انتشار:  سه‌شنبه 27 شهریور 1397  ::  15:56   

مدال برنز لیگ جهانی آلمان بر گردن کاراته‌کای ایلامی

سرویس ایلام -  ذبیح الله پورشیب کاراته کای ایلامی و کاپیتان تیم ملی کاراته ایران در وزن منفی 84 کیلوگرم مدال برنز لیگ جهانی آلمان را به گردن آویخت.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان، ذبیح‌اله پورشیب، در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان 2018 برلین آلمان پس از شکست رقبای خود در دیدار رده بندی موفق به کسب مدال برنز شد.

پورشیب ابتدا کاراته‌کای روسی را با نتیجه چهار بر صفر شکست داد، سپس کاراته کای آرژانتینی را مغلوب و در سومین دیدار خود بر کاراته کای فرانسوی غلبه کرد.

این ورزشکار شایسته تیم ملی در چهارمین مبارزه خود به مصاف مهدی خدابخشی رفت و چهار بر سه به برتری رسید اما در مرحله نیمه نهایی از کاراته کای قزاقستانی شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران در دیدار رده بندی مقابل کاراته کای ترکیه ای به برتری رسید و به مدال برنز این دوره از مسابقات دست یافت.

به گزارش کردپرس، پیش از این نیز پورشیب بیش از 23 نشان در رشته کاراته به دست آورده است که 14 نشان طلا، 9 نشان طلای آسیایی و 2 نشان جهانی از افتخارات این ورزشکار قهرمان ایلامی است.

از مهم ترین عناوین پورشیب می توان به نشان طلای بازی های آسیایی گوانگجو در سال 2010، برنز قهرمانی جهان در سال 2016، نقره المپیک رزمی جهان در سال 2013، طلای دانشجویان جهان در سال 2014 و طلای امیدهای جهان در سال 2007 همچنین مدال برنز بازی‌های آسیایی 2018 اشاره کرد.