سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 28 شهریور  ::  07:13

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد:

روند ایجاد سیستم جدید امنیتی در ادلب از امروز آغاز می شود

سرویس سوریه - سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در اظهاراتی عنوان کرده است: از امروز در ادلب و در منطقه کاهش تنش ها اقدامات برای ایجاد سیستم جدید امنیتی آغاز می شود.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در اظهاراتی با اشاره به توافق اردوغان – پوتین در خصوص ادلب عنوان کرده است: وضعیت کاهش تنش در ادلب و راه حل بحران ادلب میان ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به شکل بسیار گسترده و با جزئیات کامل مورد گفتگو قرار گرفته است. همچنین در این دیدار وزرای دفاع دو کشور، وزرای امور خارجه و روسای ستاد فرماندهی نیروهای مسلح دو کشور نیز حضور داشتند. بعد از دیدارهای طولانی یک تصمیم اتخاذ شده است بر اساس این تصمیم از امروز در ادلب و در منطقه کاهش تنش ها اقدامات برای ایجاد سیستم جدید امنیتی آغاز می شود.

لازم به ذکر است: بر اساس توافق به دست آمده میان اردوغان و پوتین تا 15 اکتبر 2018 میلادی در میان مناطق تحت کنترل دولت مرکزی و مناطق تحت کنترل گروه های مسلح مخالف یک منطقه عاری از سلاح تشکیل خواهد شد. مخالفان در مناطقی که اکنون حضور دارند؛ حضور خواهند داشت و گروه های رادیکالی که به همراه روسیه تعیین خواهیم کرد برای جلوگیری از فعالیت آنان اقدام خواهیم کرد. روسیه برای جلوگیری از حمله نظامی به منطقه عاری از درگیری در ادلب تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد. در این راستا نیروهای روسیه و ترکیه در مناطقی که تحت عنوان مناطق عاری از سلاح تعیین شده است گشت زنی های مشترک انجام خواهند داد. ترکیه همچنان به تحکیم مناطق عاری از درگیری در ادلب ادامه خواهد داد.

 

کد خبرنگار: 30102