سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 28 شهریور  ::  08:03

واکنش رئیس جمهور روسیه به سقوط هواپیمای نظامی İL-20 روس

سرویس سوریه - ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با اشاره به هدف قرار گرفتن هواپیمای نظامی İL-20 روسیه عنوان کرده است: با این موضوع بسیار جدی برخورد خواهیم کرد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی با اشاره به هدف قرار گرفتن هواپیمای نظامی İL-20 روسیه توسط سیستم دفاع موشکی S-200 سوریه و کشته شدن 15 نظامی روسیه عنوان کرده است: مرگ انسان ها، به خصوص مرگ در چنین وضعیت تراژدیکی هر زمان یک فلاکت است. این هم برای ما، هم برای کشورمان و هم برای وابستگان و نزدیکان دوستانی است که در این حادثه جان خود را از دست داده اند. به خانواده های سربازانی که در این حادثه جان خود را از دست داده اند تسلیت می گویم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به هدف قرار گرفتن بمب افکن Su-24 روسیه در سال 2015 از سوی جنگنده های ارتش ترکیه نیز گفت: این دو حادثه را نباید یکی در نظر گرفت، در حادثه 2015 جنگنده ارتش ترکیه آگاهانه بمب افکن ما را هدف قرار گرفته بود ولی در این مورد یک زنجیره ای از تصادفات تراژدیک به وجود آمده است. زیرا جنگنده اسرائیلی هواپیمای نظامی ما را سرنگون نکرده است.

پوتین در سخنان خود با اشاره به این که با این موضوع بسیار جدی برخورد خواهیم کرد تصریح کرد: تدابیر امنیتی نیروهای نظامی روسیه در سوریه را افزایش خواهیم داد. در خصوص جواب دادن به این حادثه نیز جواب خواهیم داد. جوابمان قبل از هر چیزی افزایش امنیت نیروهای روسیه در سوریه و پایگاه های نظامی روسیه در این کشور خواهد بود. این اقدامات به نوعی خواهد بود که هر کسی به خوبی آن را حس خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102