سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 28 شهریور  ::  18:20

در نهمین روز از ماه محرم صورت گرفت؛

اجتماع بزرگ تاسوعای حسینی در شهرستان قروه

سرویس کردستان- همزمان با نهمین روز از ماه محرم که منتسب است به علمدار کربلا، اجتماع بزرگ تاسوعای حسینی در شهرستان قروه و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، بعد از ظهر امروز چهارشنبه همزمان با نهم محرم الحرام به نام علمدار کربلا، تجمع بزرگ تاسوعای حسینی در شهرستان قروه با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان، مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه این گونه مجالس را مورد توجه ویژه خداوند دانست و اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم و تمامی ائمه ما را به عزارداری برای امام حسین (ع) ارجاع داده اند.

به گفته حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی عشق ورزیدن به اهل بیت دستور خداست و این مودت به اهل بیت برای این است که تحت ظلم و ستم نبوده و عزت نفس داشته باشید.

وی عزاداری برای امام حسین (ع) را در راستای دفاع از اهداف قیام عاشورا دانست و از مورد امتحان قرار گرفتن همه در این زمینه گفت و افزود: برای قبولی در این آزمون باید ایمانی محکم و بصیرتی والا همچون امام حسین (ع) و دیگر ائمه داشته باشیم.

شاهرودی با اشاره به اینکه این دنیا دنیای آزمایش است، تصریح کرد: این عزاداری ها نمونه ای از آزمایش است و در واقع نام و دین خدا با یاد حسین ماندگار می شود.

این مراسم صبح امروز در شهرهای دلبران و سریش آباد قروه هم برگزار شد.