انتشار:  چهارشنبه 28 شهریور 1397  ::  19:13   

استعفای رسمی برهم صالح از ائتلاف دمکراسی و عدالت

سرویس عراق و اقلیم کردستان- حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت، استعفای رسمی برهم صالح رهبر و مؤسس این حزب را پذیرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت که توسط برهم صالح معاون دوم جلال طالبانی دبیر کل حزب اتحادیه میهنی کردستان و پس از جدا شدن وی از این حزب، تأسیس شد؛ طی بیانیه ای رسمی، استعفا و خروج برهم صالح از هم‌پیمانی را اعلام و تائید کرد.

در این بیانیه آمده که برهم صالح و شماری از یاران وی، پس از گفتگوهای مفصل داخلی و نیز مذاکرات با اتحادیه میهنی کردستان تصمیم به جدا شدن از همپیمانی و بازگشت و عضویت دوباره در اتحادیه میهنی کردستان گرفته اند.

همچنین اشاره شده که برهم صالح و یاران وی درخواست استعفا و خروج رسمی خود از هم‌پیمانی را رسماً به شورای مؤسسین حزب داده و این شورا پس از بررسی شرایط کنونی اقلیم کردستان و عراق، درخواست آنان را پذیرفته و تائید کرده است.

حزب هم‌پیمانی تأکید کرده که این حزب پس از خروج و جدا شدن برهم صالح به فعالیت خود در اقلیم و به ویژه در راستای ایجاد اصلاحات در اقلیم، ادامه داده و نشست فراگیری را به منظور تصمیم گیری در خصوص سیاست گذاری ها و نحوه فعالیت حزب برگزار می کند.

امروز در نشست شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان، بازگشت برهم صالح به این حزب و در منصب پیشین خود، تصویب شده و وی به عنوان کاندید رسمی این حزب برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق، معرفی و انتخاب شد.